Зеленський високо оцінив результати саміту НАТО, але вважає, що запрошення було б «оптимальним»

Джерело: Reuters

12 липня на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вільнюсі президент України Володимир Зеленський прокоментував результати саміту.

Зеленський сказав, що визнання НАТО того, що Україні не потрібно дотримуватися Плану дій щодо членства (ПДЧ), є важливим.

“Важливим результатом тут є визнання того, що Україні не потрібен План дій щодо членства на цьому шляху (до НАТО)”.

Зеленський зазначив, що українські військові набули досвіду співпраці з країнами-учасницями Альянсу. Тисячі українських військових пройшли навчання у західних партнерів. 

Президент повідомив, що отримав позитивні новини щодо нових оборонних пакетів, перебуваючи у Вільнюсі, де зустрівся з лідерами Великої Британії, Німеччини, Франції, Австралії та Нідерландів.

“Можна констатувати, що результати саміту хороші, але якби було запрошення, вони були б ідеальними”, – сказав Зеленський.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.