«Ще місяць реабілітації — і йду служити далі»: історія Андрія Марчука, який після ампутації повернеться на військову службу
Джерело: МОЗ України
Український військовий Андрій Марчук після ампутації ноги та протезування планує повернутися на службу в Збройні сили України.
Андрій родом з Херсонської області. З 2014 року служить в армії, до цього був учасником “Революції гідності”.
24 лютого 2022 року припало на дев’ятий місяць ротації українського військового. В той день Андрій знаходився у Луганській області.
“Ми знали, що нас атакуватимуть, тому зібралися та чекали команди. Перший день жорсткий був”, – розповідає військовослужбовець на псевдо “Бабай”.
12 лютого цього року Андрій отримав поранення під Кремінною — наступив на протипіхотну міну. Тоді військовослужбовця евакуювали до Слов’янська, де зафіксували та знеболили ногу, а в Краматорську провели операцію з ампутації.
Пізніше він був у Дніпрі та Рівному, де йому зробили реампутацію. Там український захисник пролікувався місяць і вирушив до Львова на реабілітацію у клініку протезування, реконструкції та реабілітації.
Андрій має домашнього улюбленця – американського бульдога, якого він кличе “Тезка”.
“У мене позивний — Бабай. І коли я поїхав купувати його, бачу, в паспорті собаки написано: Бабай””, — згадує чоловік.
Тезка був поруч з Андрієм протягом всієї реабілітації.
“Мій підрозділ зараз воює, ми колись були здебільшого “пішоходами”, а зараз більше почали літати. У планах ще місяць реабілітації — і йду служити далі. Мене забирають головним інструктором батальйону. Навчатиму молодь”, – розповів Андрій.
А ще він з дитинства хотів мати велосипед, тож один із Львівських велоклубів запросив його до себе. Вже за місяць після виписки Андрій ставить велорекорди. Спочатку він займався на велотренажері, а нині вже впевнено їздить вулицями.
- Українському військовому нарощують 17 сантиметрів кістки для того, щоб зберегти ногу після того, як він отримав осколкове поранення під час боїв на Донеччині.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
- Іспанія планує передати українським прикордонникам мобільний шпиталь та броньовані медичні автомобілі, які дозволять евакуйовувати поранених із зони бойових дій.
Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.
20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.
На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.
В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.