У Генштабі показали, як військові ЗСУ проходять навчання з порятунку поранених у Великій Британії (Фото)

Джерело: Генштаб ЗСУ
У Генштабі Збройних сил України показали, як українські військовослужбовці тренуються рятувати поранених на полігонах Великої Британії.
Заняття проводять канадські інструктори у межах багатонаціональної навчальної операції “ІНТЕРФЛЕКС”.
Роль поранених відіграють актори. Деякі з них мають справжні ампутації. На їхні кінцівки накладають імітатори мінно-вибухових або кульових поранень. Штучна кров імітує масивну кровотечу.

Зображення: Генштаб ЗСУ
У відомстві пояснили, що ураження виглядають настільки реалістично, що довелося заблюрити світлини перед тим, як їх публікувати.

Зображення: Генштаб ЗСУ
У Генштабі зазначили, що актори поводять себе як справжні поранені – кричать, важко дихають, втрачають свідомість.

Зображення: Генштаб ЗСУ
За легендою в урбанізованій місцевості стався артилерійський обстріл, поранено цивільних людей. Групі воїнів потрібно евакуювати поранених з поля бою. Та ворог веде безперервний стрілецький вогонь по цій території. Канадські інструктори вчать, як необхідно діяти в такій ситуації.

Зображення: Генштаб ЗСУ
У наданні допомоги воїни використовують протокол MARCH. Це алгоритм дій та надання домедичної допомоги в бойових умовах. Армійці зупиняють масивну кровотечу, перевіряють дихальні шляхи, наявність самого дихання, циркуляції крові та травми голови.

Зображення: Генштаб ЗСУ
“Канада та Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії продовжують підтримувати народ України та невпинно співпрацюють із міжнародними партнерами, щоб надавати постійну підтримку Україні у відповідь на тривалу неспровоковану російську агресію і порушення окупантами міжнародного права“, – наголосили у Генштабі ЗСУ.
- 11 серпня в Білому домі заявили, що США відкриті до навчання українських пілотів керувати винищувачами F-16 у Сполучених Штатах, якщо в Європі буде досягнуто можливості для такого навчання.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Бійці бригади “Азов” провели тактичні навчання, в яких взяв участь командир бригади Денис Прокопенко на псевдо “Редіс”.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.
Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.