Ворог вивів ракетоносій у Чорне море – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на вечір 13 серпня у Чорному морі зафіксовано активізацію ворога.
Так, на бойове чергування росіяни вивели надводний ракетоносій — фрегат “Адмірал Макаров”. Додають, що готовність до пуску восьми “Калібрів” очевидна.
У пресслужбі закликали пам’ятати про готовність до виходу інших ракетоносіїв, зокрема й підводних.
Відстежуємо ситуацію, — мовиться у повідомленні.
Нагадаємо, в Азовському морі знаходиться один ворожий корабель. Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, з них два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп до 24 ракет.
Раніше у Генштабі повідомили, що протягом доби росіяни завдали 2 ракетних удари, 24 авіаційних ударів та близько 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення, серед яких є діти. Руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
У пресслужбі попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Росіяни вдалися до нової тактики — вони створюють загородження з цивільних кораблів для захисту свого флоту. Причиною стали успішні удари по російських суднах.
- На думку аналітиків, російська ворожа армія наступає поблизу Куп’янська Харківської області у спробах відвернути Збройні сили України.
- Зранку росіяни завдали артилерійського обстрілу по Широкій Балці та Станіславові Херсонської області.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.