«По той бік миру»: команда сил ТрО презентувала фільм про воєнні злочини росіян на Київщині

Джерело: Генштаб ЗСУ та “ТРО Медіа”

Команда Сил територіальної оборони Збройних сил України створила документальний фільм “По той бік миру” – про воєнні злочини росіян у Бучанському районі Київської області.

Фільм створено на основі фільмування, що велося на території Бучанського району Київської області з лютого 2022 року, від початку повномасштабного вторгнення, у місцях ведення бойових дій.

У фільмі зафіксовано наслідки воєнних злочинів російської армії та закарбована історія українського спротиву у виразних свідченнях місцевих мешканців населених пунктів, що пережили окупацію, проникливих сюжетах та обличчях героїв сучасної України.

https://www.youtube.com/watch?v=cSkLVW2lEn8&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%97%D0%A1%D0%A3%7C%D0%A2%D0%A0%D0%9E%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0

Основна мета фільму – засвідчити всьому світові воєнні злочини, що відбувалися під час окупації на території Бучанського району Київської області, та показати наслідки, що приніс із собою “русскій мір” на українську землю.

Автори проєкту ­– Служба зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України при сприянні Державного підприємства “Кримський Дім”.

Документування подій та свідчень, про які йдеться у стрічці, та реалізацію основного задуму фільму здійснено командою “ТРО Медіа”, яку очолює полковник Олексій Дмитрашківський, начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України.

Матеріали, зібрані під час знімання фільму, передано на опрацювання робочій групі щодо виконання норм міжнародного гуманітарного права та надання правових послуг Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України.

“Жоден міжнародний злочин, скоєний на території України, не залишиться безкарним, а робочі матеріали фільму можуть бути долучені у доказову базу і направлені до Міжнародного військового трибуналу”, – зазначили у “ТРО Медіа”.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.

Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.

Під час американського туру об’єднання “Культурний десант” британський музикант Стінг заспівав свій хіт “Shape of My Heart” у дуеті з українським бандуристом Тарасом Столяром. 

22 грудня Україна традиційно вшановує працівників енергетичної галузі, які забезпечують стабільне енергопостачання та відновлення інфраструктури в умовах війни. На сьогодні енергетикам доводиться працювати під постійними обстрілами та відновлювати енергетику в будь-яку погоду.