«По той бік миру»: команда сил ТрО презентувала фільм про воєнні злочини росіян на Київщині
Джерело: Генштаб ЗСУ та “ТРО Медіа”
Команда Сил територіальної оборони Збройних сил України створила документальний фільм “По той бік миру” – про воєнні злочини росіян у Бучанському районі Київської області.
Фільм створено на основі фільмування, що велося на території Бучанського району Київської області з лютого 2022 року, від початку повномасштабного вторгнення, у місцях ведення бойових дій.
У фільмі зафіксовано наслідки воєнних злочинів російської армії та закарбована історія українського спротиву у виразних свідченнях місцевих мешканців населених пунктів, що пережили окупацію, проникливих сюжетах та обличчях героїв сучасної України.
https://www.youtube.com/watch?v=cSkLVW2lEn8&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%97%D0%A1%D0%A3%7C%D0%A2%D0%A0%D0%9E%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0
Основна мета фільму – засвідчити всьому світові воєнні злочини, що відбувалися під час окупації на території Бучанського району Київської області, та показати наслідки, що приніс із собою “русскій мір” на українську землю.
Автори проєкту – Служба зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України при сприянні Державного підприємства “Кримський Дім”.
Документування подій та свідчень, про які йдеться у стрічці, та реалізацію основного задуму фільму здійснено командою “ТРО Медіа”, яку очолює полковник Олексій Дмитрашківський, начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України.
Матеріали, зібрані під час знімання фільму, передано на опрацювання робочій групі щодо виконання норм міжнародного гуманітарного права та надання правових послуг Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України.
“Жоден міжнародний злочин, скоєний на території України, не залишиться безкарним, а робочі матеріали фільму можуть бути долучені у доказову базу і направлені до Міжнародного військового трибуналу”, – зазначили у “ТРО Медіа”.
- Вийшов перший трейлер іронічного детективу “Ля Палісіада”, сюжет якого охоплюватиме події за кілька місяців до скасування смертної кари в Україні.
- 12 серпня у Локарно у Швейцарії відбулася церемонія нагородження переможців 76-го Міжнародного кінофестивалю, де український фільм “Степне” режисерки Марини Вроди отримав відзнаку за найкращу режисерську роботу.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.
Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.