Данська розвідка вперше назвала США потенційною загрозою безпеці
Джерело: Bloomberg
Данська розвідувальна служба вперше схарактеризувала США як потенційну загрозу безпеці, що свідчить про зміну поглядів країни на тлі геополітичних суперечок щодо Гренландії.
Данська розвідувальна служба оборони (DDIS) — одна з двох ключових розвідувальних служб країни — заявила, що США все більше ставлять у пріоритет власні інтереси і “зараз використовують свою економічну та технологічну силу як інструмент влади, в тому числі щодо союзників і партнерів”, згідно з опублікованим у середу прогнозом розвідки на 2025 рік.
У ній також підкреслюється все більший інтерес США до Гренландії, території Данського королівства, як результат посилення суперництва великих держав в Арктиці.
Щорічна оцінка загроз DDIS з’явилася після неодноразових заяв президента США Дональда Трампа про те, що він хотів би взяти під контроль Гренландію, що викликало дипломатичну напруженість між Копенгагеном і Вашингтоном. Очільник Білого дому також не виключив захоплення арктичного острова з використанням військової сили.
“Сполучені Штати використовують економічну силу, включаючи погрози високими тарифами, для нав’язування своєї волі і більше не виключають застосування військової сили, навіть проти союзників“, – заявило відомство.
Проте, на думку данської розвідки, основними загрозами вважаються Росія і Китай.
- Парламент Гренландії прийняв закон, що обмежує право іноземців на володіння нерухомістю на острові. Відбувається це на тлі посилення інтересу інвесторів зі США до цієї данської території.
За повідомленням двох країн, Росія може готувати провокацію у країнах Балтії чи у Польщі, аби перевірити єдність НАТО.
За останніми даними, внаслідок двох потужних землетрусів, які сколихнули Венесуелу, загинуло близько 235 осіб, ще щонайменше 4300 зазнали поранень.
У Запоріжжі внаслідок атаки російського БпЛА поранень зазнали троє осіб.
У Харкові чоловік напав на співробітників ТЦК та СП з ножем, поранивши двох військовослужбовців. Один із них від зазнаних поранень помер.
Вночі 26 червня російські окупанти атакували Одеську область. Є пошкодження та постраждалий.