Данська розвідка вперше назвала США потенційною загрозою безпеці

Джерело: Bloomberg

Данська розвідувальна служба вперше схарактеризувала США як потенційну загрозу безпеці, що свідчить про зміну поглядів країни на тлі геополітичних суперечок щодо Гренландії.

Данська розвідувальна служба оборони (DDIS) — одна з двох ключових розвідувальних служб країни — заявила, що США все більше ставлять у пріоритет власні інтереси і “зараз використовують свою економічну та технологічну силу як інструмент влади, в тому числі щодо союзників і партнерів”, згідно з опублікованим у середу прогнозом розвідки на 2025 рік.

У ній також підкреслюється все більший інтерес США до Гренландії, території Данського королівства, як результат посилення суперництва великих держав в Арктиці.

Щорічна оцінка загроз DDIS з’явилася після неодноразових заяв президента США Дональда Трампа про те, що він хотів би взяти під контроль Гренландію, що викликало дипломатичну напруженість між Копенгагеном і Вашингтоном. Очільник Білого дому також не виключив захоплення арктичного острова з використанням військової сили.

Сполучені Штати використовують економічну силу, включаючи погрози високими тарифами, для нав’язування своєї волі і більше не виключають застосування військової сили, навіть проти союзників“, – заявило відомство.

Проте, на думку данської розвідки, основними загрозами вважаються Росія і Китай.

За повідомленням двох країн, Росія може готувати провокацію у країнах Балтії чи у Польщі, аби перевірити єдність НАТО.

За останніми даними, внаслідок двох потужних землетрусів, які сколихнули Венесуелу, загинуло близько 235 осіб, ще щонайменше 4300 зазнали поранень.

У Запоріжжі внаслідок атаки російського БпЛА поранень зазнали троє осіб.

У Харкові чоловік напав на співробітників ТЦК та СП з ножем, поранивши двох військовослужбовців. Один із них від зазнаних поранень помер.

Вночі 26 червня російські окупанти атакували Одеську область. Є пошкодження та постраждалий.