США пропонують спільний формат управління ЗАЕС – Зеленський

Джерело: “Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що США пропонують спільний формат управління Запорізькою АЕС. Однак, наразі складно визначити, як запустити станцію і керувати нею.

Американці хочуть спільний формат для управління станцією. Тут наша позиція дуже проста. Якщо американці можуть забрати станцію під себе, якимось чином демілітаризують цю зону, тобто російські війська повинні вийти зі станції на якусь відстань, тоді буде можливість, щоб був доступ до станції в України. А потім вже треба шукати можливість, як усім цим керувати“, – сказав Зеленський.

За словами президента, у випадку контролю США над ЗАЕС, вони потенційно зможуть мати свій вплив на станцію та на її фінансовий ресурс.

Станом на зараз, що це за консорціум може бути по станції, як це все реалізувати, як далі запустити роботу, як менеджерити – поки що складно сказати. Все це в обговореннях“, – вказав він.

  • Видання The Wall Street Journal оприлюднило деталі непублічних мирних пропозицій США, які передбачають використання заморожених російських активів для інвестицій в Україну, зокрема, у будівництво великих дата-центрів на базі окупованої ЗАЕС.

Австралійська поліція вилучила 2,7 тонни кокаїну – це найбільша така партія в історії країни. Наркотики знайшли у прихованих відсіках під фальшивою підлогою в контейнерах на території об’єкта на заході Сіднея.

У тимчасово окупованому Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, свідчать дані “Крименерго”.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.