ЗСУ продовжують контрнаступальні дії та просунулись вперед на двох напрямках – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Протягом 15 серпня українські військові продовжували контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту та проснулись вперед у Луганській та на заході Запорізької областей.
В українському Генштабі повідомили, що ЗСУ продовжували наступати на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках.
Дані, які опублікували російські воєнкори, свідчать про те, що минулої доби ЗСУ проснулись на південь від н. п. Діброва (7 км на південний захід від Кремінної, Луганська область).
Геолокаційні кадри, опубліковані 14 серпня, показують, що українські сили просунулися до Роботиного (Запорізька область), а подальші російські та українські звіти, опубліковані 15 серпня, свідчать про те, що українські сили направили додаткові контрнаступальні бригади в район західної Запорізької області.
Український полковник Петро Черник заявив, що контрнаступ ЗСУ на півдні просувається повільно, оскільки українські війська мають подолати триешелоновану лінію російської оборони.
Черник заявив, що російська лінія оборони включає першу лінію мінних полів шириною в кілька кілометрів; друга лінія зосередження артилерії, техніки та особового складу; і третя лінія тилових позицій, призначена для збереження ресурсів.
Він також зазначив, що українські контрбатарейні заходи дуже важливі для того, щоб не дозволити росіянам завдати ударів по українській техніці розмінування.
В ISW наголосили, що заяви Черника узгоджуються з їхніми попередніми оцінками міцної оборони РФ, яка уповільнює просування українців на півдні.
- Сергій Череватий повідомив, що Україна посилила позиції на Лимано-Куп’янському напрямку, перекинувши додаткові резерви, аби не дати змогу окупантам просунутись вперед.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.