Для Дніпропетровщини пообіцяли збільшити доступні обсяги електроенергії
Джерело: Олексій Кулеба/Telegram
Глава міністерства розвитку громад та територій Олексій Кулеба запевнив, що нині усі відомства працюють над збільшенням доступних обсягів електроенергії для Дніпропетровської області та балансуванням навантаження в мережах.
Дніпропетровська область є стратегічним промисловим регіоном. Від стабільної роботи підприємств залежать економіка країни, зайнятість тисяч людей.
Через область проходять воєнні й гуманітарні логістичні маршрути, тут забезпечується переміщення людей, вантажів, техніки, робота підприємств, які важливі для оборони. Саме тому питання енергетичної стійкості області має загальнодержавне значення, – пояснив він.
За його словами, Дніпропетровщина має отримувати обсяги, котрі відповідають її фактичному навантаженню як прифронтового регіону з воєнною логістикою та великою промисловістю.
Завдання – забезпечити більш прогнозовану роботу економіки, комунальної інфраструктури та соціальних об’єктів області, – додав Кулеба.
Також, глава відомстві відзначив, що окремий напрям роботи – фізичний захист об’єктів критичної інфраструктури.
Зауважимо, за результатами перегляду переліків вдалося вивільнити щонайменше 800 МВт електричної потужності. Для цього зі списків критичної інфраструктури прибирали дві категорії: споживачі потужністю менш як 100 кВт, та обʼєкти, до яких була підключена низка інших споживачів, які для забезпечення справедливості розподілу електричної енергії підпадають під загальні обмеження. Їх переведуть на графіки відключень за загальним порядком.Як передбачається, це сприятиме скороченню тривалості графіків відключень для населення та промисловості.
Додамо, 16 жовтня голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко наголосив, що росіяни змінили тактику ударів по українській енергетичній інфраструктурі та намагаються поступово довести систему до знищення. Усі служби компанії працюють у посиленому режимі.
Зауважимо, днями росіяни атакували енергетичну інфраструктуру Чернігівської, Донецької, Дніпропетровської та Харківської областей. На пошкоджених об’єктах енергетичної інфраструктури тривають ремонтно-відновлювальні роботи.
Разом з тим, за минулий тиждень енергетики ДТЕК повернули електропостачання понад мільйону родин, які були без світла через ворожі обстріли енергетичної інфраструктури.
Найскладнішою залишається ситуація на Донеччині та Одещині. З 8 по 14 грудня на Донеччині відновили світло для 378 тисяч осель, ще понад 325 тисяч домівок заживили на Одещині після масованих атак. На Дніпропетровщині за цей же період енергетики ДТЕК повернули електрику більш ніж у 314 тисяч домівок, знеструмлених через обстріли та близькість до лінії фронту. Роботи з відновлення тривають.
Росія розглядає можливість запровадження цілковитої заборони експорту дизельного пального на тлі посилення українських атак на нафтопереробну інфраструктуру.
Команда морських археологів та істориків заявила, що знайшла уламки японського судна Hōfuku Maru, яке затонуло під час Другої світової війни. Корабель належав до так званих “Пекельних кораблів” – торговельних суден, які японці використовували для перевезення військовополонених у нелюдських умовах.
Парламент Естонії ухвалив закон про ядерну енергетику, який створює правову основу для розвитку ядерної енергетики у балтійській країні та формує повний регуляторний каркас для її безпечного впровадження.
Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання систем протиповітряної оборони має стати ключовим завданням української дипломатії на найближчі тижні. За його словами, партнери повинні передати Україні саме ті засоби ППО, які були обіцяні.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що в Миколаївському обласному ТЦК та СП утримували чоловіка 18 днів без звʼязку та зі зламаними ребрами.