У МЗС зреагували на викрадення цивільних з Сумщини, порівнявши росіян з ІДІЛ

Джерело: Андрій Сибіга/X

Глава МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна вимагає повернути усіх людей, котрих росіяни вивезли з прикордонного села Грабовське на Сумщині та тисячі інших цивільних депортованих до РФ.

Міністр зазначив, що російські загарбники викрали 50 мирних жителів, переважно літніх жінок, із невеликого українського села Грабовське, розташованого безпосередньо біля державного кордону в Сумській області.

Такими середньовічними набігами путінська Росія демонструє, що нічим не відрізняється від терористичних угруповань на кшталт ІДІЛ, “Боко Харам” чи ХАМАС. Ми вимагаємо повернути цивільних заручників додому. Мова про цих п’ятдесят людей і тисячі інших цивільних осіб, яких було примусово депортовано до Росії, зокрема українських дітей, – зазначив Сибіга.

Також він наголосив, що Україна закликає всі держави та міжнародні організації приєднатися до вимоги звільнення невинних цивільних, викрадених із власних домівок.

Цей воєнний злочин уже розслідується в Україні та має отримати належну реакцію й на міжнародному рівні. Це також підкреслює постійну загрозу життя поруч із Росією. Саме тому Україна потребує справжнього, тривалого миру. Життя поруч із терористами вимагає сили та надійних гарантій безпеки, резюмував очільник відомства.

Зауважимо, у ніч на 20 грудня російські військові зайшли на територію прикордонного села Грабовське в Сумській області та вивезли звідти 50 мирних жителів.

Російська влада ці звинувачення не коментувала, однак у російських провоєнних Telegram-каналах з’явилися повідомлення про нібито взяття в полон у Грабовському групи українських військових.

Раніше ЦНС повідомляв, що Росія запускає “Програму розвитку Сибіру” на 700 млрд рублів. Під гучними гаслами про індустріальний розвиток прихована підготовка до масового переселення мешканців окупованих українських територій.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.