Обстрілами біля узбережжя Туреччини Росія перевіряє рішучість Ердогана, – аналіз Reuters
Джерело: Reuters
Аналітики вважають, що рейд Росії на судно біля узбережжя Туреччини є перевіркою рішучості президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, оскільки він намагається вмовити Росію повернутися до “Чорноморської зернової ініціативи”.
Російські війська здійснили наліт на базоване в Туреччині судно приблизно за 60 км від північно-західного узбережжя Туреччини.
Туреччина, що має другу за чисельністю армію в НАТО, публічно не прокоментувала інцидент.
Аналітики кажуть, що це перевірка рішучості президента Таїпа Ердогана, який запросив Путіна обговорити відновлення угоди, що захищала експорт зерна з України.
“Такий тип агресії, який здійснюється так близько до Стамбула, залишився безконтрольним і не поважає загальні права Туреччини. Мовчання Анкари є дивним, але свідчить про те, що вона все ще розраховує на відвідини Путіна та повернення до зернової угоди”, – сказав геополітичний аналітик Йорук Ісік.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про наміри відродити “зернову ініціативу” в “розширеному масштабі”. Він закликав країни Заходу допомогти перетворити цю ініціативу на основу припинення вогню між Росією та Україною.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.