Африканські лідери вимагають від Путіна припинити війну в Україні – Reuters

Джерело: Reuters

Сьогодні, 28 липня, африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.

Хоча вони й не критикували Росію, їхні виступи на другий день саміту з Путіним були більш узгодженими та рішучими, ніж ті, які африканські країни озвучували раніше.

“Ця війна повинна закінчитися. І вона може закінчитися лише на основі справедливості та розуму”, – сказав голова комісії Африканського союзу Мусса Факі Махамат.

Він нагадав лідеру Кремля про глибину занепокоєння африканців наслідками війни, особливо зростанням цін на продовольство.

“Збої з енергопостачанням і постачанням зерна повинні бути негайно припинені. Зернова угода повинна бути продовжена на благо всіх народів світу, зокрема африканців”.

Відповідаючи Махамату, Путін сказав, що Росія “вдячна нашим африканським друзям за увагу до цієї проблеми”, і заявив, що це Україна відмовляється вести з ним переговори.

На саміті президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі закликав Росію відновити “Чорноморську зернову угоду”, яка дозволяла Україні експортувати зерно зі своїх морських портів.

Путін відповів, як і в минулому, стверджуючи, що зростання світових цін на продовольство було наслідком помилок політики Заходу ще задовго до війни в Україні.

Президент Республіки Конго Дені Сассу-Нгессо сказав, що африканська ініціатива “заслуговує на пильну увагу, її не можна недооцінювати… Ми знову закликаємо до відновлення миру в Європі”.

Президент Сенегалу Макі Салл закликав до “деескалації, щоб допомогти створити спокій”, тоді як президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса висловив надію, що “конструктивна взаємодія та переговори” зможуть покласти край війні.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.