Путін запропонував африканським лідерам «безоплатне зерно»
Джерело: Reuters
27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
Виступаючи на саміті в Санкт-Петербурзі, присвяченому російсько-африканським зв’язкам, Путін заявив, що Росія “очікує рекордного врожаю зерна” і готова замінити експорт українського зерна до Африки – як на комерційній основі, так і на основі допомоги, щоб відзначити, за його словами, “вирішальну роль Москви в глобальній продовольчій безпеці”.
Російський лідер заявив, що в РФ “готові безоплатно надати Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, Центральноафриканській Республіці та Еритреї по 25-50 тис. тонн зерна в найближчі 3-4 місяці”. Щобільше, в РФ висловили готовність “забезпечити безоплатну доставку цієї продукції споживачам”.
24 липня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що стрибок світових цін на продовольство внаслідок завершення Чорноморської угоди та бомбардування Росією українських портів був “особливо руйнівним для вразливих країн, які борються за прогодування свого народу”.
Своєю чергою, голова Африканського союзу Азалі Ассумані, який виступав разом із Путіним, використав власну промову, щоб закликати до “мирного співіснування” між РФ та Україною, заявивши, що це врятує життя тих, хто залежить від експорту продовольства.
У РФ повідомили, що 49 із 54 держав континенту представлені в Санкт-Петербурзі, у тому числі 17 – їхніми главами держав і чотири — главами урядів.
Саміт Росія-Африка, який мав би продемонструвати нові дипломатичні зв’язки РФ і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, відбудеться в умовах бойкоту з боку більшості глав африканських держав. Так, 38 із 54 країн Африки не надіслали своїх лідерів на саміт.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру.
Ізраїльсько-німецький комік Шахак Шапіра висміяв Будапештський меморандум, за яким Україна відмовилась від ядерної зброї у 1994 році.
В одній з приватних стоматологій Києва під час лікування зубів помер 7-річний хлопчик.
Результати опитування The Guardian показали, що кожен п’ятий американець планує назавжди відмовитись від компаній, які змінили свою політику відповідно до вимог президента США Дональда Трампа.
Найбільші військові держави Європи, що входять до НАТО, розробляють плани щодо поступового взяття на себе більшої відповідальності за оборону континенту замість США.
Журналісти “Голосу Америки” та їхні профспілки подали до суду на адміністрацію Трампа, заявивши, що закриття інформаційних агентств, які фінансуються США, порушує право працівників на свободу слова, передбачене конституцією Сполучених Штатів.