Нафтогазові доходи Кремля у лютому скоротяться вдвічі – Reuters
Джерело: Reuters
Державні доходи Росії від нафти й газу у лютому скоротяться майже вдвічі проти аналогічного місяця 2025 року — до 410 млрд рублів (5,35 млрд доларів),свідчать розрахунки Reuters.
Причинами стали зниження цін на нафту та зміцнення рубля.
Очікується, що порівняно із січнем щомісячні доходи зростуть на 3,1% завдяки механізму субсидування, відомому як демпферні виплати, котрі зазвичай перераховуються з бюджету нафтопереробним заводам.
Водночас цього місяця нафтові компанії, як передбачається, самі сплатять державі 42 млрд рублів у межах демпферного механізму, оскільки експорт пального став менш вигідним через нинішні ціни.
За прогнозами, загальні нафтогазові доходи Росії за січень–лютий становитимуть 800 млрд рублів, що значно менше за показник перших двох місяців 2025 року (1,56 трлн рублів).
У бюджеті РФ на цей рік закладено доходи від продажу нафти й газу на рівні 8,92 трлн рублів. Загальні доходи бюджету на 2026 рік прогнозуються на рівні 40,283 трлн рублів.
Минулого року нафтогазові доходи федерального бюджету Росії скоротилися на 24% — до 8,48 трлн рублів, що стало найнижчим показником із 2020 року.
Додамо, згідно з даними Міністерства фінансів, доходи Росії від продажу нафти і газу у січні скоротилися вдвічі проти минулого року, досягнувши найнижчого рівня з липня 2020 року.
Читайте також: Bloomberg: Нафтові доходи Кремля скорочуються через дисконти
З 31 січня Велика Британія знизила граничну ціну на російську нафту з $47,6 до $44,1 за барель, мовиться у документі Управління з імплементації фінансових санкцій (OFSI). Раніше аналогічне рішення ухвалив Євросоюз.
Країни G7, Євросоюз та Австралія впровадили граничну ціну на російську нафту у грудні 2022 року. Спершу вона становила $60 за барель, тоді як у 2025 році її знизили до $47,6 за барель.
Тим часом, глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни “Групи семи” знизити цінову стелю на російську нафту до 30 доларів за барель.
Раніше Букви повідомляли, що доходи федерального бюджету РФ від нафти і газу у листопаді минулого року просіли на 33,8%.
Загалом за результатами одинадцяти місяців 2025 року доходи від продажу енергоносіїв скоротилися на 22,4%, або 2,3 трильйона рублів, до аналогічного періоду минулого року – до 8,0 трильйонів рублів.
Спершу Мінфін РФ розраховував зібрати в нинішньому році 10,94 трильйона рублів нафтогазових доходів, проте низькі ціни на нафту і зміцнення рубля змусили російську владу скоротити прогнозований обсяг доходів від продажу енергоносіїв майже на чверть від плану – до 8,65 трильйона рублів проти 11,13 трильйонів.
Тоді як у Кремлі заявили, що уважно стежать за стрімким падінням цін на нафту та намагаються мінімізувати його вплив на економіку країни.
- Ціни на нафту в середу, 7 січня, знизилися після заяв президента США Дональда Трампа про те, що Венесуела “передасть” Сполученим Штатам від 30 до 50 мільйонів барелів санкційної нафти.
- За даними російських медіа, постачання російської нафти до Китаю трубопроводом, який проходить через територію Казахстану, опинилися під питанням через санкції США проти “Роснафти”.
- Учасники ОПЕК+ вирішили не реагувати на обвал цін і залишили обсяги видобутку нафти на попередньому рівні. Група вирішила дистанціюватися від політичних конфліктів у Венесуелі та на Близькому Сході.
Рекса Гоєрманна, якого вважають одним із найвідоміших серійних убивць у сучасній історії Нью-Йорка, засудили до довічного ув’язнення без права на дострокове звільнення за вбивство восьми жінок. Одним із ключових доказів у справі стала ДНК, вилучена з коробки від піци.
Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш повідомив, що уряд країни подав до парламенту законопроєкт, який передбачає заборону використання мобільних телефонів у школах, починаючи з вересня 2027 року.
У Силах спеціальних операцій ЗСУ повідомили про знищення залізничного мосту через Північнокримський канал, у тимчасово окупованому Криму, поблизу села Роздольне.
Пентагон повідомив американським сенаторам про потребу приблизно у $80 млрд додаткового фінансування, значна частина якого пов’язана з витратами на війну США проти Ірану.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що очолить українську делегацію на конференції з відновлення України у польському Гданську. Раніше медіа повідомили, що президент Володимир Зеленський відмовився їхати туди після загострення відносин.