Трамп заявив про підвищення мит на імпорт до США до 15%
Джерело: Дональд Трамп/Truth Social
Президент США Дональд Трамп повідомив, що збільшить запроваджений ним раніше глобальний тариф у 10% до 15%. Його рішення стало відповіддю на постанову Верховного суду США, який визнав механізм запровадження таких тарифів незаконним.
Трамп також назвав рішення Верховного суду “антиамериканським”.
“На підставі ретельного, детального та повного аналізу безглуздого, погано сформульованого та надзвичайно антиамериканського рішення щодо мит, яке було ухвалено вчора, після багатьох місяців роздумів, Верховним судом Сполучених Штатів, прошу вважати цю заяву офіційним повідомленням про те, що я, як президент Сполучених Штатів Америки, з негайним вступом в силу підвищую 10-відсоткове світове мито на країни, багато з яких “обдирали” США протягом десятиліть без жодних наслідків (до мого приходу!), до повністю дозволеного та юридично перевіреного рівня 15%. Протягом наступних кількох місяців адміністрація Трампа визначить та опублікує нові та юридично допустимі мита, які продовжать наш надзвичайно успішний процес “Зробити Америку знову великою”, – написав Трамп.

Скриншот
- Верховний суд США визнав незаконними масштабні імпортні мита, які в односторонньому порядку запровадив президент Дональд Трамп.
- Президент США Дональд Трамп пригрозив Канаді та її прем’єр-міністру Марку Карні новими митами через торгівельну угоду з Китаєм.
У Нідерландах вперше після зміни законодавства в результаті евтаназії померла дитина молодше 12 років.
Вранці 24 червня російські окупанти безпілотником атакували автозаправну станцію на околиці Сум.
Воїни Центру спецоперацій “Альфа” СБУ завдали успішних ударів по засобах протиповітряної оборони російських військ у районі Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів “Саки” та “Гвардійське” у тимчасово окупованому Криму.
Північна Корея повинна будувати два військові кораблі розміром з її 5000-тонний есмінець “Чхве Хьон” щороку протягом наступних п’яти років, заявив лідер Кім Чен Ин на церемонії введення в експлуатацію есмінця у 23 червня.
Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Роберт “Мадяр” Бровді підтвердив ураження головної електропідстанції тимчасово окупованого Севастополя.