Україна лише зараз почала усвідомлювати, що є ефективним у контрнаступі – The Economist

Джерело: The Economist

Українська армія випробувала різні підходи у контрнаступі, який вона розпочала 4 червня, але тільки зараз до неї приходить розуміння, що насправді працює.

“Протягом останніх двох тижнів ми бачили, що ситуація поступово змінюється на користь України”, – прокоментував експерт з питань України на Мюнхенській конференції з безпеки Ніко Ланге.

Супутникові знімки і (переважно російські) військові блогери свідчать про повільний прогрес. Сер Лоуренс Фрідман, британський військовий стратег, погоджується з цим твердженням, зазначаючи, що “українці щось роблять і розтягують сили противника”.

За словами Бена Баррі, експерта з сухопутних війн Міжнародного інституту стратегічних досліджень, успішна стратегія полягає в поєднанні “битви в глибині і ближнього бою”. Так, Україна застосовує свою дедалі більшу якісну перевагу в високоточних артилерійських снарядах для знищення російських батарей.

Далекобійні засоби, зокрема системи HIMARS і ракети Storm Shadow, вражають логістичні вузли і командні центри.

При цьому Ланге наголошує на частковому успіху українців в районі села Урожайне в Донецькій області, де за допомогою нещодавно отриманих касетних боєприпасів основний російський маршрут відступу був перетворений на “смертельно небезпечну петлю”.

Підтвердженням цього факту є слова командира російського батальйону в Урожайному Олександра Ходаковського, який поскаржився, що він не отримує підкріплення з резервів, щоб зупинити наростання катастрофи.

“Це вказує на те, що російські війська в деяких районах зараз занадто розбиті, щоб забезпечити підкріплення”, – зауважили у виданні.

Як пояснив Лоуренс, коли російські підрозділи відповідають контратаками, вони часто виснажуються. Російський наступ під Куп’янськом, в якому основний удар припадає на солдатів, завербованих у в’язницях, поки що залишається винятком. Сили України утримують позиції, однак російські бомбардування призвели до значних руйнувань та евакуації цивільного населення.

  • Україна надсилає запити до США щодо постачання некерованих касетних реактивних боєприпасів M26 DCIPM для систем залпового вогню HIMARS та M270 MLRS. Вони вважаються ще більш досконалою версію за той тип касетних боєприпасів, що Україні споряджають зараз.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.