Сімох українських заручників депортують з Угорщини

Джерело: Золтан Ковач/X

Речник угорського уряду Золтан Ковач заявив, що сімох затриманих українських інкасаторів вишлють з Угорщини.

Влада встановила, що операцією керував колишній генерал Служби безпеки України, а колишній майор Повітряних сил України діяв як заступник, а допомагали йому особи з військовим досвідом. На основі цих висновків усіх семеро осіб буде вислано з Угорщини“, – написав він.

Водночас щодо долі двох авто з грішми, які перевозили інкасатори, Ковач не розповів.

Що передувало?

5 березня “Ощадбанк” повідомив, що в Угорщині затримали два інкасаторські автомобілі банку, які виконували регулярне перевезення валютних коштів та банківських металів між Raiffeisen Bank в Австрії та українським банком.

За інформацією банку, автомобілі супроводжували сім співробітників інкасаторської бригади. В “Ощадбанку” стверджують, що їхнє затримання відбулося без пояснення причин.

Зреагував на затримання і голова МЗС України Андрій Сибіга, за словами якого Угорщина фактично взяла в заручники сімох українців. Причини затримання досі невідомі. Також невідомо про стан українців, оскільки зв’язатись з ними також поки не вдається.

ЗМІ повідомили, що Угорщина утримує інкасаторські автівки “Ощадбанку” на території свого Антитерористичного центру. Щодо того, де перебувають українські інкасатори, нічого невідомо.

Згодом Сибіга повідомив, що українських консулів досі не допустили до семи громадян України – співробітників бригади інкасації “Ощадбанку”, захоплених у заручники в Будапешті.

Своєю чергою національна податкова та митна адміністрація Угорщини (NAV) заявила, що сімох українських інкасаторів затримали за підозрою у відмиванні грошей.

Вранці 26 червня російські окупаційні війська атакували Краматорську громаду, застосувавши FPV-дрон. Унаслідок удару загинув чоловік.

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомила про заочну підозру ще одному судді Південного окружного військового суду РФ, який причетний до незаконного засудження українського військовополоненого.

В тимчасово окупованому Криму російська влада засудила місцевого жителя до 17 років позбавлення волі за звинуваченням у донатах для ЗСУ.

Виконувачка обов’язків президентки Венесуели Делсі Родрігес заявила, що кількість загиблих унаслідок двох землетрусів зросла до понад 500.

Українську журналістку з Мелітополя, 64-річну Ірину Левченко, яку російські окупанти незаконно утримують із 2023 року, етапували із Сімферопольського СІЗО до Краснодара. Разом із нею до Росії вивезли ще близько десяти українських політв’язнів.