На Кубі проходять рідкісні протести проти влади через відключення електроенергії
Джерело: Reuters
На півночі Куби антиурядові протестувальники напали на офіс Комуністичної партії. Це рідкісний спалах громадського невдоволення, спричинений погіршенням відключень електроенергії, які посилилася нафтовою блокадою США.
Ввечері 13 березня в місті Морон розпочався мирний мітинг проти відключень електроенергії та нестачі продовольства, але до ранку 14 березня він переріс у насильство, повідомило державне видання Invasor.
“Те, що спочатку почалося мирно, після обміну репліками з місцевою владою перетворилося на акти вандалізму проти штаб-квартири Муніципального партійного комітету. Менша група людей закидала камінням вхід до будівлі та підпалила на вулиці меблі з рецепції“, – пише Invasor.
У повідомленні йдеться, що вандали націлилися на кілька інших державних закладів у цьому районі, включаючи аптеку та урядовий ринок. Поліція затримала п’ятьох людей, а один п’яний учасник упав і отримував допомогу через травми у місцевій лікарні.
Відео в соціальних мережах показували велику пожежу та людей, які кидали каміння у вікна будівлі, на тлі вигуків “Свобода!”. Reuters не змогло підтвердити їх справжність.
Протягом минулого тижня кілька невеликих груп жителів по всій Гавані стукали горщиками на знак протесту проти тривалих відключень електроенергії.
9 березня студенти влаштували сидячий страйк на сходах Гаванського університету після того, як уряд призупинив очні заняття, звинувативши у цьому нафтову блокаду США. Дефіцит палива значно скоротив громадський транспорт, що ускладнило зустрічі викладачів і студентів на заняттях.
Загалом же публічні протести, особливо насильницькі, надзвичайно рідкісні на Кубі. Конституція Куби 2019 року надає громадянам право на демонстрації, але закон, який більш конкретно визначає це право, застряг у законодавчому органі, залишаючи мітингарів у юридичній невизначеності.
Раніше президент США Дональд Трамп припинив постачання венесуельської нафти на Кубу та погрожував запровадити мита проти будь-якої країни, яка продає нафту Кубі, що посилило тиск на економіку, яка вже страждає від нестачі продуктів, палива, електроенергії та ліків.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що уряд Куби “досить скоро впаде”.
- Президент США Дональд Трамп озвучив можливість “дружнього захоплення” Куби. Він заявив, що уряд країни веде переговори з його адміністрацією.
- Адміністрація США зробила крок назустріч урегулюванню гуманітарної кризи на Кубі, дозволивши ліцензованим компаніям постачати венесуельську нафту на острів на суворих комерційних умовах.
Ювелірні прикраси і коштовності завжди асоціювалися з високим статусом свого власника і його фінансовою успішністю. Ювеліри будь-яку річ можуть перетворити на ювелірний шедевр, додавши дорогоцінних каменів чи металів. Саме так і визначається – перед вами простий келих, навіть якщо він з кришталю, чи ювелірний виріб, якщо той самий келих декорований золотом і дорогоцінними каменями. Або брелок – це простий аксесуар, який точно є і у дорослих і у дітей. Але якщо це виріб з срібла чи золота та ще і інкрустований каменями такими як рубіни чи діаманти, топази чи смарагди – то це вже ювелірний виріб, а точніше ювелірний аксесуар.
Я починаю цей текст із вітань далеким родичам у Крим. Вони купили квартиру в Севастополі ще до анексії. Після якої розпродали все, що мали в неокупованій Україні, і переїхали в окупований Крим. Сказали, що це виключно прагматичне, а не ідеологічне рішення. Тепер там Росія, яка в їхньому уявленні була символом стабільності, високих пенсій та зарплат. Ну і, звісно ж, море та свіже повітря. І взагалі, що “нам та Україна дала?”.
У Краснодарському краю РФ розбився вертоліт Мі-2. Російська влада стверджує, що це сталось під час обробки полів.
Британське Міністерство освіти (DfE) фінансує незвичний дослідницький проєкт, у межах якого державні службовці грають у GTA Online разом із випадковими користувачами, щоб краще зрозуміти, як люди спілкуються, проводять дозвілля та взаємодіють у цифровому середовищі.
Держсекретар США Марко Рубіо під час візиту до Абу-Дабі обговорив із президентом ОАЕ Мухаммедом бін Заїдом домовленості Вашингтона з Іраном. Він підтвердив зобов’язання США щодо безпеки Еміратів і наголосив на важливості вільного проходу через Ормузьку протоку.