США заявили про захоплення підсанкційного танкера Majestic X з іранською нафтою

Джерело: Al Arabiya.

У четвер, 23 квітня, американські військово-морські сили провели операцію із захоплення нафтового танкера Majestic X в Індійському океані. Судно, яке раніше мало назву Phonix і перебуває під санкціями США з 2024 року, за даними розвідки, використовувалося для контрабанди іранської сирої нафти. В оборонному відомстві США підтвердили рішучість продовжувати морську облогу.

“Ми продовжуватимемо глобальне правозастосування на морі, щоб зруйнувати незаконні мережі та перехоплювати судна, які надають матеріальну підтримку Ірану, де б вони не діяли”, – йдеться в офіційній заяві Пентагону.

Системи моніторингу зафіксували Majestic X поблизу Шрі-Ланки – у тому ж районі, де нещодавно було перехоплено інший танкер, Tifani. Судно під прапором Гаяни прямувало до китайського порту Чжоушань.

Варто зазначити, що це ккрок Вашингтона став реакцією на агресивні дії Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР). Лише добою раніше іранські силовики атакували три цивільні судна в Ормузькій протоці, захопивши два з них. Такі дії Тегерана вже призвели до того, що ціна нафти марки Brent подолала психологічну позначку у 100 доларів за барель, що на 35% вище за довоєнний рівень.

Економічні наслідки конфлікту стають катастрофічними для світового ринку. Енергокомісар ЄС Ден Йоргенсен попередив про довгостроковий негативний вплив на бізнес та споживачів. За його оцінками, зупинка судноплавства та дефіцит ресурсів обходяться європейській економіці приблизно у 500 мільйонів євро (близько 600 мільйонів доларів) щодня.

Вдень 23 червня російські окупанти завдали ракетного удару по Кривому Рогу. Є жертва та постраждалі.

Південна Корея заявила про готовність прийняти всіх північнокорейських військовополонених, які опинилися в полоні в Україні після участі у війні на боці Росії, якщо вони добровільно висловлять бажання переїхати до Південної Кореї.

У Хмельницькій області внаслідок вибуху невідомого предмета поранень зазнав 11-річний хлопчик.

Гондурас планує закупити українські безпілотники в межах посилення боротьби з наркоторгівлею та посилення безпеки кордонів.

Вранці 23 червня російські окупанти вдарили по Запоріжжю. Є руйнування та поранена.