Литва оголосила про новий пакет військової підтримки України на 41 млн євро

Джерело: Міністерство оборони Литви

Член Сейму Литовської Республіки Арвідас Анусаускас 24 серпня заявив, що Литва надсилає черговий пакет військової підтримки України на суму 41 мільйон євро.

“Литва продовжує безперервну підтримку України, яка сьогодні святкує 32-у річницю своєї незалежності, а загальна сума військової підтримки України з початку війни вже перевищила пів мільярда євро”, – заявив Арвідас Анушаускас. 

Він зазначив, що новий пакет військової підтримки Литва надсилає з нагоди річниці незалежності України. Допомога включає боєприпаси Carl Gustaf, гвинтівки, комплекти морських оглядових радарів, боєприпаси калібру 5,56 мм, генератори, антидрони, системи запуску ракет для NASAMS тощо. 

“Литва також готує експертні консультації, виділяє кошти в міжнародні фонди підтримки України, сприяє підготовці українських військових, проводить для них курси, інструктори литовської армії також беруть участь в операції “Інтерфлекс”, під час якої разом з іншими союзниками по НАТО українські воїни вивчають тонкощі бою”, – додав Анушаускас.

Він також повідомив, що деякі поранені українські військові лікуються в Литві. Лікувально-реабілітаційні заклади вже прийняли близько 200 поранених захисників України й планують прийняти ще більше.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.