Російський суд продовжив термін утримання під вартою журналіста WSJ Евана Гершковича

Джерело: CNN

Московський суд продовжив на три місяці запобіжний захід журналісту Wall Street Journal Евану Гершковичу, заарештованому за звинуваченням у шпигунстві.

Спочатку його тримали під вартою до 29 травня, але потім суд продовжив термін утримання до 30 серпня.

Сьогодні, 24 серпня, пресслужба Лефортовського суду повідомила, що термін його утримання продовжено до 30 листопада.

Державний департамент США офіційно визнав Гершковича незаконно затриманим у Росії.

Минулого місяця президент США Джо Байден заявив, що “серйозно” ставиться до обміну полоненими для звільнення Гершковича.

“Я серйозно ставлюся до обміну полоненими. Я серйозно ставлюся до того, щоб зробити все можливе, щоб звільнити американців, які незаконно утримуються в Росії чи де-небудь ще. І цей процес триває”, – сказав Байден.

ДОВІДКА: Американський журналіст Еван Гершкович писав репортажі з Росії для Wall Street Journal. У березні 2023 року його затримала Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії за звинуваченнями у шпигунстві. Випадок став перший з часів холодної війни, щоб журналіста США заарештували за таким звинуваченням.

Гершкович заперечує всі звинувачення. У квітні він просив суд перевести його з-під варти під домашній арешт, а не в СІЗО, але судді відхилили клопотання про його звільнення під заставу.

У США вважають, що його затримали неправомірно і закликали до негайного звільнення Гершковича. Палата представників Конгресу США 20 червня одностайно проголосувала за резолюцію, яка закликає Росію звільнити журналіста.

Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.

13 квітня відзначають Міжнародний день подяки рослинам та Міжнародний день поінформованості про функціональні неврологічні розлади. Християни сьогодні згадують священномученика Артемона.

За даними синоптиків, у неділю, 13 квітня, в Україні збережеться суха та тепла погода.

Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.