Міноборони РФ може бути більш зацікавлене у смерті Пригожина, ніж Путін – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Міністерство оборони Росії може бути більш зацікавлене в смерті власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина, ніж російський президент Володимир Путін.

Колишній журналіст російської служби ВВС Андрій Захаров з посиланням на неназвані джерела розповів, що Путін дав дозвіл Пригожину продовжувати операції “Вагнер” на Близькому Сході та в Африці. При цьому він розпорядився не втручатися в Україну чи Росію під час однієї з двох зустрічей після збройного заколоту ватажка “вагнерівців” 24 червня.

Натомість Міноборони РФ, за словами Захарова, посилило зусилля, щоб послабити вплив “Вагнера” в Сирії та Африці, і Пригожин разом із керівництвом своєї ПВК вилетів до Москви для вирішення цього питання перед тим, як загинув в авіакатастрофі.

Захаров додав, що зараз доля “імперії Пригожина”, включно з його військовими контрактами та контрактами з видобутку нафти, газу та золота, на Близькому Сході та в Африці невідома.

Своєю чергою, близький до Кремля військкор зазначив, що третя сторона, ймовірно, інша російська силова структура, зобов’язана взяти на озброєння закордонні активи “Вагнер” замість Міноборони, щоб запобігти знищенню цього майна.

Аналітики зауважили, що нині не можуть незалежно підтвердити достовірність цих звітів, але якщо вони все-таки виявляться правдивими, то можуть вказувати на те, що Путін не керує розпуском ПВК “Вагнер”, а скоріше передав цю відповідальність Міноборони Росії.

“Поширення таких повідомлень у російських блогерських та опозиційних спільнотах також може бути спробою відокремити Путіна від убивства Пригожина та можливого розпуску “Вагнер”, – йдеться у звіті.

ДОВІДКА: 23 серпня у Тверській області РФ розбився літак Embraer ERJ 135 з бортовим номером RA-02795, що належить засновнику ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину. Згодом російські пропагандисти підвередили, що на борту літака перебував Пригожин та співзасновник ПВК “Вагнер” Дмитро Уткін.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.