У Тверській області РФ розбився літак Євгена Пригожина
Джерело: росЗМІ
23 серпня у Тверській області РФ розбився літак Embraer ERJ 135 з бортовим номером RA-02795, що належить засновнику ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину.
У МНС РФ підтвердили, що приватний літак впав поблизу населеного пункту області. Він здійснював рейс Москва – Санкт-Петербург. На борту перебували 10 осіб. За попередньою інформацією, усі вони загинули.
Також повідомляється, що глава російських найманців Євген Пригожин перебував серед пасажирів літака.
Натомість пов’язаний із ПВК “Вагнер” Telegram-канал стверджує, що літак збито російськими засобами ППО у Бологівському районі: “Це підтверджують інверсійні сліди в небі на одному з відео та безпосередньо очевидці”.
Окрім цього зазначається, що на борту, ймовірно, перебував також співзасновник “Вагнер” Дмитро Уткін із позивним “Вагнер”.
За даними сервісу Flightradar, другий літак Пригожина Embraer ERJ-135BJ “Legacy 650” з номером RA-02748 летів слідом. Після катастрофи він розвернувся і збирається здійснити посадку у Москві.
Зауважимо, 11 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що він не вірить у завершення подій, пов’язаних з головою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним.
Тоді як в ISW переконані, що рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
- За даними братських розвідників, влада Білорусі може фінансувати ПВК “Вагнер”.
- Центр національного спротиву повідомив про зменшення кількості вагнерівців на території Білорусі.
- Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.
- 24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.
- У російського президента Володимира Путіна не було іншого вибору, окрім як домовитися з лідером ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, аби покласти край повстанню минулого місяця, заявив глава британської служби MI6 Річард Мур.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.