Розбіжності та плутанина панують серед російського керівництва після заколоту Пригожина – генерал Міллі
Джерело: Reuters
Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.
“На стратегічному рівні цілком зрозуміло, що вони переживають багато розбіжностей та плутанини. На дуже високих рівнях відбувається велика драма. Як це все буде відбуватися наприкінці? Я ще не дуже впевнений”, – сказав генерал.
Міллі додав, що російські війська в Україні, швидше за все, більше зосереджені на ситуації на місці та виживають день у день.
Точне місцеперебування Пригожина не повідомляється. Лукашенко спочатку оголосив, що той перебуває в Білорусі, а минулого тижня заявив, що Пригожин повернувся в Росію.
“Я думаю, що він їздить туди-сюди (між Росією та Білоруссю), щоб сказати правду”, – сказав Міллі.
- Під час заколоту Пригожина ПВК «Вагнер» мала намір захопити ядерну зброю, розміщену на базі «Воронеж-45».
- Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
- У Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь може розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.