Під час заколоту Пригожина ПВК «Вагнер» мала намір захопити ядерну зброю, розміщену на базі «Воронеж-45»
Джерело: Reuters
24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.
Голова військової розвідки України Кирило Буданов в ексклюзивному інтерв’ю заявив, що “Вагнер” пішов набагато далі та добрався до ядерної бази Воронеж-45. Він зазначив, що їхній намір полягав у тому, щоб отримати невеликі ядерні пристрої радянських часів.
“Тому, що якщо ви готові боротися до останнього, то це один з об’єктів, який значно підвищує ставки”, – сказав Буданов.
Єдиною перешкодою між ПВК “Вагнер” і ядерною зброєю, за словами Буданова, були двері до ядерного сховища.
“Двері сховища були зачинені, і вони не потрапили в технічну частину”.
Джерело, близьке до Кремля, підтвердило частину розповіді Буданова.
“Їм вдалося потрапити в зону особливого інтересу, в результаті чого американці захвилювалися через те, що там зберігаються ядерні боєприпаси”, – зазначено в повідомленні.
- Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
- У Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь може розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.
- Очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.
Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.
Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.
Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).
В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація виявляється потребує “дозволу” Російської Федерації.