Під час заколоту Пригожина ПВК «Вагнер» мала намір захопити ядерну зброю, розміщену на базі «Воронеж-45»
Джерело: Reuters
24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.
Голова військової розвідки України Кирило Буданов в ексклюзивному інтерв’ю заявив, що “Вагнер” пішов набагато далі та добрався до ядерної бази Воронеж-45. Він зазначив, що їхній намір полягав у тому, щоб отримати невеликі ядерні пристрої радянських часів.
“Тому, що якщо ви готові боротися до останнього, то це один з об’єктів, який значно підвищує ставки”, – сказав Буданов.
Єдиною перешкодою між ПВК “Вагнер” і ядерною зброєю, за словами Буданова, були двері до ядерного сховища.
“Двері сховища були зачинені, і вони не потрапили в технічну частину”.
Джерело, близьке до Кремля, підтвердило частину розповіді Буданова.
“Їм вдалося потрапити в зону особливого інтересу, в результаті чого американці захвилювалися через те, що там зберігаються ядерні боєприпаси”, – зазначено в повідомленні.
- Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
- У Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь може розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.
- Очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.