Фінансування ПВК «Вагнер» може здійснюватися білоруською владою – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Приватна військова компанія “Вагнер”, ймовірно, рухається до процесу скорочення та реконфігурації для зменшення витрат на заробітну плату персоналу на тлі фінансового тиску.

На думку аналітиків, після невдалого збройного заколоту в червні 2023 року російський уряд діяв проти бізнес-інтересів власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина.

“Існує реальна можливість того, що Кремль більше не фінансує групу. Якщо російська держава більше не платить “Вагнер”, то другим найбільш ймовірним платником є білоруська влада”, – йдеться в огляді.

При цьому у розвідці Сполученого Королівства зазначили, що значний за чисельністю військовий контингент призведе до “значного і потенційно небажаного виснаження скромного білоруського бюджету”.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.