Авіакатастрофа з військовими льотчиками у Житомирській області: слідство розглядає три версії

Джерело: телемарафон

Радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяна Сап’ян заявила, що слідство вивчає три можливі версії авіатрощі на Житомирщині. Для того, щоб довести одну з них, необхідно проводити низку експертиз, які займають певний час.

До розслідування долучили співробітників Генерального штабу ЗСУ і командування Повітряних сил.

“Щодо можливих версій. Ви зазначали, що попередня кваліфікація – це порушення правил польотів або підготовки до них. І за це дійсно є в Кримінальному кодексі покарання. Але також наразі слідством будуть розглядатися такі версії, як: технічна несправність літаків, помилка пілотів, і третя версія – порушення при організації здійснення польотів“, – зауважила речниця.

За її словами, серед експертиз будуть судово-медичні та вивчення “чорних скриньок”. Загалом йдеться про комплексну судову авіаційно-технічну експертизу.

Поки що, за попередньо встановленими обставинами, катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту.

Українські захисники наразі стримують один з наймасштабніших наступів російських окупаційних військ з початку повномасштабної війни.

Бельгійська компанія “Thales” підписала меморандум про співпрацю з українським оборонним підприємством для спільного виробництва ракет, призначених для протидії російським безпілотникам.

Близько дев’ятої години ранку окупанти вдарили з артилерії по Зеленівці Херсонської області. Внаслідок цього загинула одна жінка, троє дітей і літня жінка поранені.

Міністр оборони США Ллойд Остін у публікації для журналу Foreign Affairs заявив, що Путін не досягнув своїх стратегічних цілей. За його словами, Україна “стоїть непохитно – і навіть зміцнилася”.

Наприкінці жовтня РФ перекинула з Приморського краю понад 7 тисяч військових Північної Кореї до районів поблизу з Україною. Військові отримали озброєння, типове для піхоти.