РФ продовжує використовувати елітні десантні сили для захисту вразливих позицій від контрнаступу ЗСУ – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Російське військове командування продовжує використовувати відносно елітних російських десантників, розгортаючи ці війська для захисту вразливих позицій від українських контрнаступів. На думку аналітиків ISW, це призводить до деградацій російських десантних військ.
Опубліковані 27 серпня геолокаційні кадри свідчать про те, що російське військове командування розгорнуло частини російської 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії для посилення російських позицій біля Роботиного. Імовірно, їх перевели з району Кремінною на Луганщині.
Фахівці наголосили, що за їхніми спостереженнями, російські десантні війська діють у районах, де ЗСУ проводять контрнаступальні операції. Ця передислокація свідчить про те, що РФ використовує свої відносно елітні сили для посилення критичних секторів лінії фронту.
Російські війська раніше передислокували 7-му гвардійську гірську дивізію десантників з Херсонської області для підтримки оборони Росії у східній і західній Запорізькій областях і перекинули інші сили десантників з Луганської області для оборони від українських контрнаступів на флангах Бахмута.
На думку аналітиків, постійне покладання на десантників, як наступальні та оборонну сили РФ, ймовірно, призвело до деградації цього роду військ.
“Деградація цих сил, ймовірно, послабить здатність Росії підтримувати складні оборонні операції та майже напевно завадить будь-якому наміру Росії відновити масштабні наступальні операції, які в основному покладаються на відносно елітну піхоту, якої Росії зараз не вистачає”, – резюмували фахівці.
- ЗМІ, посилаючись на українських військових повідомляють, що невдовзі темпи контрнаступу України на півдні прискоряться.
- У Пентагоні закликали не робити передчасних висновків щодо українського контрнаступу, допоки він не досягне свого фіналу.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.