«Барбі» показували у Росії попри те, що офіційного прокату фільму у країні не було

Джерело: CNN

Фільм “Барбі” потрапив до Росії попри те, що офіційного кінопрокату у країні не було. Схоже, “барбіманія” охопила росіян, хоча офіційні особи критикують стрічку.

Дистриб’ютор “Барбі” Warner Bros. був серед західних студій, які пішли з Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну минулого року. З весни 2022 року в російський прокат не вийшло жодного фільму від компанії

Міністерство культури Росії заявило, що не отримувало заявку на випуск “Барбі”, а влада спростувала повідомлення про те, що студія дубляжу почала працювати над російською озвучкою для фільму.

У той час як кілька російських кінотеатрів заявили, що не будуть показувати “Барбі” без відповідної ліцензії, і трималися подалі від піратських копій, деякі менші кінотеатри вирішили проводити покази піратських версій нижчої якості через високий попит.

Майже 90 осіб прийшли подивитися на імпровізований показ фільму в сибірському місті Тюмень на початку цього місяця, повідомляє державне інформаційне агентство РИА Новости . Організатори розповіли виданню, що знайшли хорошу адаптовану версію з правильною озвучкою.

Подібні покази з російською озвучкою також обіцяють у кількох кінотеатрах столиці Москви.

Минулого тижня в Москві відкрилася фотозона “Будинок Барбі”, а російські бренди одягу випустили рожеві колекції на тему Барбі.

Покази в Тюмені проходили в кінотеатрі імені Горького просто неба, йдеться в повідомленні в російських соцмережах.

У деяких коментарях до публікації люди повідомляли, що квитки на сеанси “розпродані”, а в інших глядачі скаржилися на “жахливу якість” піратської копії
Barbiemania також захопила соціальні мережі: численні російські впливові особи та знаменитості публікують зображення та відео, пов’язані з Барбі, і висвітлюють свій образ на тему Барбі.

“Привіт, Барбі!” — сказала одна московська блогерка своїм шанувальникам, запитуючи їх, яка з її Барбі подобається їм найбільше.

Інша сказала, що вона була в захваті від покупки сорочки Барбі.

“Ви вже здогадалися, хто ця Барбі?” — запитала інша російська блогерка , граючи з онлайн-сайтом, щоб створити образ себе як ляльку Барбі.

Попри ентузіазм, ряд російських офіційних осіб і законодавців різко розкритикували культову ляльку, виготовлену американським виробником іграшок Mattel, і фільм за пропаганду того, що вони вважають морально деградованими західними цінностями.

Коментарі в державних ЗМІ пов’язують фільм і ляльку з культурою “спуску” і геополітичними цілями Сполучених Штатів.

“А ось заморська блондинка, туманно знайома з дитинства, висловлює судження про роль жінки в нашому світі”, — написав у коментарі журналіст Дмитро Косирєв .

За його словами, навіть коли Голлівуд намагався вийти на ринки в Азії, “виникла біда – у кадрі [фільму] Барбі потрапила карта територій Південно-Китайського моря за версією Пекіна, а у В’єтнамі фільм заборонили. Головне, що ця відроджена лялька не цікава азійцям”.

Колишня шпигунка , яка стала депутаткою Марія Бутіна, заявила державному телеканалу Duma TV, що зображення ляльок Барбі потрібно видалити, оскільки вони пропагують “тему ЛГБТ”.

“Те, що ми бачимо [у фільмі про Барбі]: геї, транссексуали, жінки, які захопили світ. Ні про який союз між чоловіком і жінкою не може бути й мови. Наше завдання – просувати власні образи та ідеї. Але Барбі разом з Mattel потрібно прибрати, тому що вони “імпортують” тему ЛГБТ в Росію”, — сказала Бутіна, яка нині є членом Комітету з міжнародних справ.

Попри те, що фільм значною мірою висміює стандарти тіла Барбі Ленд, які давно критикували як нереалістичні, позицію Бутіної повторюють низка російських посадовців, які стверджують, що і лялька, і фільм можуть мати негативний вплив на молодих дівчат. Незрозуміло, чи хтось із цих чиновників навіть бачив фільм.

“Якщо взяти розміри Барбі і поставити їх на реальну людину, то це талія 35 сантиметрів, уявити собі дівчину з талією 35 сантиметрів дуже складно”, – сказала Тетяна Буцька, заступниця голови Держдуми на пресконференції в Москві про вплив іграшок на психіку дитини.

Депутати Державної Думи, нижньої палати парламенту, звинуватили “Барбі” в пропаганді цінностей ЛГБТК та анорексії, а доцент МДПУ стверджував, що дівчата, які гралися з Барбі, не хочуть народжувати, тому що лялька змінила їх свідомість як символ незалежної жінки.

“Цікаво, що Барбі стала доступна дітям у 1990-х роках. Дівчаткам, яких виховували грати з цією лялькою, зараз плюс-мінус 30 років. Зараз у них дещо інші ідеали. У пріоритеті не сім’я, а кар’єра, і, можливо, те, що було закладено в дитинстві, проявляється сьогодні”, – заявила доцент МДПУ Тетяна Семенова.

Правляча партія Росії “Єдина Росія” пообіцяла найближчим часом внести в Держдуму законопроєкт, згідно з яким дитячі іграшки та ігри повинні перевірятися на відповідність “духовно-моральним ідеологіям країни”, заявила перший заступник Тетяна Буцька.

  • Фільм Грети Гервіг “Барбі” став найкасовішою стрічкою Warner Bros., побивши рекорд із касових зборів, який протягом 12 років утримувала картина “Гаррі Поттер і Смертельні реліквії. Частина 2”.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.