«Барбі» показували у Росії попри те, що офіційного прокату фільму у країні не було

Джерело: CNN

Фільм “Барбі” потрапив до Росії попри те, що офіційного кінопрокату у країні не було. Схоже, “барбіманія” охопила росіян, хоча офіційні особи критикують стрічку.

Дистриб’ютор “Барбі” Warner Bros. був серед західних студій, які пішли з Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну минулого року. З весни 2022 року в російський прокат не вийшло жодного фільму від компанії

Міністерство культури Росії заявило, що не отримувало заявку на випуск “Барбі”, а влада спростувала повідомлення про те, що студія дубляжу почала працювати над російською озвучкою для фільму.

У той час як кілька російських кінотеатрів заявили, що не будуть показувати “Барбі” без відповідної ліцензії, і трималися подалі від піратських копій, деякі менші кінотеатри вирішили проводити покази піратських версій нижчої якості через високий попит.

Майже 90 осіб прийшли подивитися на імпровізований показ фільму в сибірському місті Тюмень на початку цього місяця, повідомляє державне інформаційне агентство РИА Новости . Організатори розповіли виданню, що знайшли хорошу адаптовану версію з правильною озвучкою.

Подібні покази з російською озвучкою також обіцяють у кількох кінотеатрах столиці Москви.

Минулого тижня в Москві відкрилася фотозона “Будинок Барбі”, а російські бренди одягу випустили рожеві колекції на тему Барбі.

Покази в Тюмені проходили в кінотеатрі імені Горького просто неба, йдеться в повідомленні в російських соцмережах.

У деяких коментарях до публікації люди повідомляли, що квитки на сеанси “розпродані”, а в інших глядачі скаржилися на “жахливу якість” піратської копії
Barbiemania також захопила соціальні мережі: численні російські впливові особи та знаменитості публікують зображення та відео, пов’язані з Барбі, і висвітлюють свій образ на тему Барбі.

“Привіт, Барбі!” — сказала одна московська блогерка своїм шанувальникам, запитуючи їх, яка з її Барбі подобається їм найбільше.

Інша сказала, що вона була в захваті від покупки сорочки Барбі.

“Ви вже здогадалися, хто ця Барбі?” — запитала інша російська блогерка , граючи з онлайн-сайтом, щоб створити образ себе як ляльку Барбі.

Попри ентузіазм, ряд російських офіційних осіб і законодавців різко розкритикували культову ляльку, виготовлену американським виробником іграшок Mattel, і фільм за пропаганду того, що вони вважають морально деградованими західними цінностями.

Коментарі в державних ЗМІ пов’язують фільм і ляльку з культурою “спуску” і геополітичними цілями Сполучених Штатів.

“А ось заморська блондинка, туманно знайома з дитинства, висловлює судження про роль жінки в нашому світі”, — написав у коментарі журналіст Дмитро Косирєв .

За його словами, навіть коли Голлівуд намагався вийти на ринки в Азії, “виникла біда – у кадрі [фільму] Барбі потрапила карта територій Південно-Китайського моря за версією Пекіна, а у В’єтнамі фільм заборонили. Головне, що ця відроджена лялька не цікава азійцям”.

Колишня шпигунка , яка стала депутаткою Марія Бутіна, заявила державному телеканалу Duma TV, що зображення ляльок Барбі потрібно видалити, оскільки вони пропагують “тему ЛГБТ”.

“Те, що ми бачимо [у фільмі про Барбі]: геї, транссексуали, жінки, які захопили світ. Ні про який союз між чоловіком і жінкою не може бути й мови. Наше завдання – просувати власні образи та ідеї. Але Барбі разом з Mattel потрібно прибрати, тому що вони “імпортують” тему ЛГБТ в Росію”, — сказала Бутіна, яка нині є членом Комітету з міжнародних справ.

Попри те, що фільм значною мірою висміює стандарти тіла Барбі Ленд, які давно критикували як нереалістичні, позицію Бутіної повторюють низка російських посадовців, які стверджують, що і лялька, і фільм можуть мати негативний вплив на молодих дівчат. Незрозуміло, чи хтось із цих чиновників навіть бачив фільм.

“Якщо взяти розміри Барбі і поставити їх на реальну людину, то це талія 35 сантиметрів, уявити собі дівчину з талією 35 сантиметрів дуже складно”, – сказала Тетяна Буцька, заступниця голови Держдуми на пресконференції в Москві про вплив іграшок на психіку дитини.

Депутати Державної Думи, нижньої палати парламенту, звинуватили “Барбі” в пропаганді цінностей ЛГБТК та анорексії, а доцент МДПУ стверджував, що дівчата, які гралися з Барбі, не хочуть народжувати, тому що лялька змінила їх свідомість як символ незалежної жінки.

“Цікаво, що Барбі стала доступна дітям у 1990-х роках. Дівчаткам, яких виховували грати з цією лялькою, зараз плюс-мінус 30 років. Зараз у них дещо інші ідеали. У пріоритеті не сім’я, а кар’єра, і, можливо, те, що було закладено в дитинстві, проявляється сьогодні”, – заявила доцент МДПУ Тетяна Семенова.

Правляча партія Росії “Єдина Росія” пообіцяла найближчим часом внести в Держдуму законопроєкт, згідно з яким дитячі іграшки та ігри повинні перевірятися на відповідність “духовно-моральним ідеологіям країни”, заявила перший заступник Тетяна Буцька.

  • Фільм Грети Гервіг “Барбі” став найкасовішою стрічкою Warner Bros., побивши рекорд із касових зборів, який протягом 12 років утримувала картина “Гаррі Поттер і Смертельні реліквії. Частина 2”.

Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.

Триває 1234-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Президент США Дональд Трамп заявив, що американське озброєння, яке надаватиметься Україні, повністю оплачуватиме НАТО.

11 липня відзначають Всесвітній день народонаселення та Всесвітній день шоколаду. Християни сьогодні вшановують рівноапостольну Ольгу, княгиню Київську.

За даними синоптиків у п’ятницю, 11 липня, частину країни накриють дощі та грози.