Данія планує збільшити допомогу Україні у 2024 році

Джерело: Міністерство закордонних справ Данії

Міністерство закордонних справ Данії у п’ятницю, 1 вересня, повідомило, що країна має на меті збільшити свою допомогу Україні з 1,2 мільярда данських крон до 1,5 мільярда данських крон (понад 200 мільйонів євро).

“Основним пріоритетом уряду є допомога Україні та українському населенню. Саме тому цього року ми знову виділяємо рекордно велику суму на цивільні зусилля, щоб ми могли продовжувати важливу підтримку та допомогу в подоланні тяжких наслідків війни. Відбудова України буде довгою, а потреби величезні”, – зазначив Ден Йоргенсен, міністр з питань розвитку співробітництва та глобальної кліматичної політики Данії.

Уряд взяв на себе особливу відповідальність за місто Миколаїв та його відбудову на вимогу самої України. У Миколаєві Данія допомагає забезпечити кращий доступ до води та тепла, а також відбудовувати та ремонтувати житлові райони, школи та медичні заклади.

У березні 2023 року уряд і більшість у парламенті Данії заснували фонд України, який орієнтований на потреби України та підтримує зусилля Данії за допомогою військової, цивільної та комерційної підтримки.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.