Україна та Данія починають співпрацю у сфері вітрової енергетики

Джерело: Міністерство енергетики України.

Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із надзвичайним та повноважним послом Королівства Данії в Україні Олє Егбергом Міккельсеном. Під час зустрічі сторони обмінялися оригіналами меморандуму про розширення енергетичного партнерства в галузі вітрової генерації, підписаного наприкінці квітня 2023 року в онлайн-режимі .

Також під час зустрічі сторони обговорили напрямки подальшої співпраці щодо реалізації положень меморандуму про розширення енергетичного партнерства в галузі вітрової енергетики.

Перший етап співпраці включатиме прискорене дослідження потенціалу української офшорної вітрової енергетики Світовим банком і Данським технічним університетом (DTU Wind) – до вересня 2023 року.

Крім того, на зустрічі сторони підтвердили наміри спільно працювати над прискоренням енергетичного переходу відповідно до цілей та пріоритетів розвитку енергетики обох країн.

Очільник Міненерго України подякував Данії за підтримку енергетичного сектору України – надану гуманітарну допомогу, а також внесок Королівства до Фонду енергетичної підтримки України, створеного спільно із секретаріатом Енергетичного співтовариства.

Також Герман Галущенко наголосив на ефективній співпраці з данською стороною у реалізації проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури Миколаївщини.

Зокрема, він додав, що енергетична стратегія України до 2050 року передбачає стрімкий розвиток вітрової енергетики, яка має забезпечити децентралізовану та стійку генерацію в майбутньому. І співробітництво з Данією у відповідній сфері відіграє важливу роль для досягнення поставлених цілей.

За даними синоптиків у вівторок, 5 грудня, в Україні без опадів.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.