У Запорізькій області спільно з французькою компанією побудують сучасні електромережі

Джерело: Міністерство енергетики.

На Запоріжжі побудують сучасні електромережі відповідно до меморандуму про співпрацю з французькою компанією EDF International Networks. Після успішної реалізації пілотного проєкту його планується впровадити й в інших регіонах України.

Заступник міністра енергетики Ярослав Демченко зазначив, що реалізація “Дорожньої карти інтелектуальних мереж для України” є великим викликом і великою можливістю.

“Важливо забезпечити фізичний розвиток мереж, оптимізувати операційні витрати, при цьому підвищуючи ефективність мереж і мінімізувавши втрати електроенергії”, — заявив заступник міністра.

Інвестиції сприятимуть залученню коштів для суміжних сервісів. Серед таких є розвиток систем накопичення енергії, балансування, мікромережі та електромобільність.

Під час масованих ракетних обстрілів росіян енергетична інфраструктура зазнала найбільших пошкоджень.

“Економічна відбудова країни ставить високі вимоги і до майбутніх мереж. Вони мають бути стійкими, гнучкими, ефективними і надійними, інтегрованими відповідно до потреб розбудови нових об’єктів економіки та генерації, зокрема ВДЕ, і задовольняти у повному обсязі попит на розподіл електроенергії”, — підкреслив він.

У червні 2023 року глава енергетичного відомства Герман Галущенко приїхав до Парижу. Під час робочого візиту Міненерго і EDF International Networks уклали меморандум про співпрацю.

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.

Протягом минулої доби відбулося 97 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 104 авіаційних удари, здійснив 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.

30 листопада чотири турецькі винищувачі F-16 прибули на 86-ту авіабазу Борча в Румунії, щоб вперше взяти участь у розширеній місії НАТО з контролю за повітрям на півдні. 

Сили спеціальних операцій скоригували вогонь HIMARS по станції РЕБ “Синица” на Куп’янському напрямку.