У Китаї вирує тайфун Саола: є загиблий та серйозні руйнування

Джерело: Reuters

Тайфун Саола обрушився на південну китайську провінцію Гуандун вранці 2 вересня, внаслідок чого загинула щонайменше одна людина, а в багатьох районах серйозні руйнування.

Азійський фінансовий центр Гонконг і сусідня з Китаєм густонаселена провінція Гуандун 1 вересня скасували сотні рейсів і закрили підприємства, школи та фінансові ринки через наближення тайфуну.

Саола, швидкість вітру якого сягала понад 200 км/год, став одним із найсильніших штормів, які загрожували південній провінції з 1949 року. За словами китайської влади, тайфун вийшов на сушу в місті Чжухай і тоді його швидкість вітру уповільнилась до 160 км/год.

Роботу залізниці в Гуандуні було дозволено поступово відновити з 8:30 ранку (00:30 за Гринвічем), повідомив залізничний оператор.

Попри ослаблення, Саола продовжує впливати на регіон, заявила китайська влада. Зараз тайфун рухається до східного узбережжя Тайваню.

Понад 300 пасажирів застрягли в аеропорту Гонконгу після того, як було скасовано близько 460 рейсів, повідомила адміністрація аеропорту міста.

Повалені дерева були розкидані на багатьох дорогах, насамперед на більш відкритих віддалених островах. У гамірному районі Козвей-Бей багато будівельних знаків злетіли.

Велике вікно вилетіло з офісної будівлі в районі Tseung Kwan O, показали кадри телекомпанії TVB. На фотографіях, опублікованих у Facebook, видно, як рівень води на пляжі Репулс-Бей піднявся на кілька метрів вище звичайного рівня, частково затопивши визначний храм Тін Хау.

Понад 500 осіб шукали притулку в державних притулках, а понад 50 осіб потрапили до лікарень через тайфун, повідомляє уряд.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що одна людина загинула в Шеньчжені після того, як дерево впало та врізалося в її автомобіль.

За прогнозами, тайфун Хайкуй, не такий сильний, як Саола, обрушиться на гірське та малонаселене далеке південно-східне узбережжя Тайваню вдень 3 вересня і принесе сильний дощ на весь острів наступного тижня.

Дві основні внутрішні авіакомпанії Тайваню скасували всі рейси на 3 вересня, а уряд попередив людей триматися якомога далі від пляжів і гірських районів.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.