Ворог вивів у Чорне море носія «Калібрів» – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на вечір 5 вересня в акваторію Чорного моря вийшов ворожий надводний ракетоносій “Адмірал Ессен”, з сумарним залпом до восьми ракет типу “Калібр”.
Натомість в Азовському морі утримується один ворожий корабель.
Тоді як у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває також вісім ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет.
Водночас у пресслужбі ВМС ЗСУ повідомили, що за добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 20 суден, з них 6 рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 18 суден, з них 3 продовжило рух у напрямку протоки Босфор.
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі повідомили, що протягом доби ворог завдав 6 ракетних та 76 авіаційних ударів, здійснив 60 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
Та попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- 4 вересня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про оперативну ситуацію на східних та південних напрямках.
- 4 вересня президент Володимир Зеленський відвідав командні пункти військових з’єднань, які боронять України у складі оперативно-тактичного угруповання “Донецьк”.
- Протягом доби відбулось 29 бойових зіткнень.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.