Ізраїль, Кіпр і Греція працюють над газовою угодою на тлі відмови Європи від російського газу – Reuters
Джерело: Reuters
Лідери Ізраїлю, Греції та Кіпру домовилися про поглиблення енергетичної співпраці та вивчення шляхів постачання газу зі Східного Середземномор’я до Європи, яка відмовляється від російського трубопровідного газу, продовження імпорту якого українською газотранспортною системою все ще залишається під питанням.
Як розповіли у виданні, за останнє десятиліття у Східному Середземномор’ї відкрито великі родовища газу, переважно поблизу берегів Ізраїлю та Єгипту, і інтерес до цього регіону зростає з того часу, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну торкнулося потоків газу до Європи.
“Невдовзі ми повинні будемо прийняти рішення про те, як Ізраїль експортуватиме свій газ, і такі ж рішення мають бути прийняті Кіпром. Ми розглядаємо можливість співпраці в цьому питанні. Ці рішення будуть прийняті, я думаю, впродовж наступних трьох-шести місяців, ймовірно, ближче до трьох місяців”, – прокоментував прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу після тристороннього саміту з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом і президентом Кіпру Нікосом Хрістодулідесом.
Відомо, що раніше цього року Кіпр висунув пропозицію щодо прискорення постачання газу на ринок шляхом створення короткого трубопроводу, що з’єднає ізраїльські газові родовища у Східному Середземномор’ї із заводом зі зрідження газу на Кіпрі, який відтак можна було б відправляти до Європи.
“Ми погоджуємося з тим, що природний газ і відновлювані джерела енергії є основою співпраці в регіоні, особливо в світлі останніх геополітичних подій. Особливо в Європі це диктує необхідність енергетичної диверсифікації та посилення взаємозв’язку”, – зауважив Хрістодулідес.
- За оцінками міжнародної експертної групи, українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах нульового транзиту.
Президент Польщі Анджей Дуда навмисно не з’явився на груповому фото з іншими лідерами під час кліматичного саміту в Баку. Глава держави не захотів фотографуватися з білоруським лідером Олександром Лукашенком.
Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.
12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.