На бойовому чергуванні у Чорному морі перебуває 11 ворожих кораблів – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 7 вересня у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває 11 ворожих кораблів, натомість усі ракетоносії заведені у пункти базування.
Тоді як в Азовському морі – один ворожий корабель.
Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебувають два ворожі кораблі.
У пресслужбі ВМС ЗСУ повідомили, що за добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 15 суден, з них одне рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 4 судна.
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі повідомили, що вночі Російська Федерація завдала чергового авіаційного удару по Україні, застосувавши іранські ударні дрони “Shahed-136/131”. Інформація щодо наслідків цієї терористичної атаки наразі уточнюється.
- 6 вересня міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що Україна отримає понад 150 безпілотників від французької компанії Delair.
- На Бахмутському напрямку Сили оборони знищили склад окупантів.
- У Повітряних силах ЗСУ показали, як українські захисники за допомогою німецької зенітної самохідної установки “Gepard” збивають російські дрони-камікадзе над Одещиною.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.