10 вересня річниця деокупація Ізюма і Куп’янська
Джерело: глава Харківської ОВА Олег Синєгубов
Сили оборони України 8-10 вересня деокупували Ізюм і Куп’янськ від російських військових. Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов привітав мешканців міст з річницею звільнення від російської окупації.
Він нагадав, що росіяни залишили після себе суцільну руїну: вбитих і закатованих людей; зруйновані житлові будинки, лікарні та школи; знищену та розкрадену комунальну інфраструктуру.
З моменту деокупації, коли над Ізюмом знову підняли синьо-жовтий прапор, у місті повністю відновлено електро- та водопостачання.
Також запускають мобільні котельні, відновлюють будинки, запрацювали амбулаторії, відбудовують та вже майже повністю відновила роботу Центральна міська лікарня.
Водночас росіяни продовжують майже щодня атакувати деокуповані території.
- 10 вересня святкує свій офіційний День народження місто-герой Маріуполь. Багатостраждальна земля, яка бачила занадто багато болю, крові та боїв; яка пережила три окупації за пройдешнє століття, і двічі росіянами – протягом останніх десяти років.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.