Мобілізація в РФ призвела до дефіциту працівників в різних галузях – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
Росія планує набрати до армії 420 тисяч контрактників до кінця цього року, що вплине на робочу силу в низці невійськових галузей.
3 вересня 2023 року заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що нині вже мобілізовано 280 тисяч осіб. За словами аналітиків, ці цифри неможливо перевірити незалежним чином.
Як розповіли у відомстві, призов до армії в Росії продовжує негативно впливати на робочу силу в промисловості. Інститут економічної політики імені Єгора Гайдара встановив, що нестача працівників у промисловості Росії досягла нового максимуму в 42% у липні 2023 року, що на 7% більше, ніж у квітні 2023 року.
При цьому на відміну від призову в інших галузях, в ІТ-секторі Росія вжила заходів для збереження робочої сили. Це, ймовірно, свідчить про особливо гострий дефіцит у галузі після того, як близько 100 тисяч ІТ-працівників виїхали з Росії у 2022 році. Це, своєю чергою, становить 10% робочої сили ІТ-сектору.
Також у зведенні вказано, що 4 вересня 2023 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про збільшення призовного віку для ІТ-спеціалістів з 27 до 30 років.
На думку фахівців, це вказує на те, що мобілізація та призов до армії в Росії посилили дефіцит робочої сили в невійськових сферах.
“Напередодні президентських виборів у Росії, запланованих на березень 2024 року, російська влада, ймовірно, намагатиметься уникнути подальших непопулярних мобілізацій”, – йдеться у повідомленні.
- У зв’язку із катастрофічними втратами російської армії очікується, що у найближчий час в РФ та на тимчасово окупованих нею територіях України розпочнеться масова примусова мобілізація населення. Її показники за різними оцінками можуть становити від 400 до 700 тисяч осіб.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.