У Маріуполі росіяни «намалювали» результати псевдовиборів – міськрада

Джерело: пресслужба Маріупольської міської ради

У тимчасово окупованому Маріуполі окупанти сфальсифікували результати так званих “виборів”, “намалювавши” необхідні їм цифри.

З 8 по 10 вересня у Маріуполі відбувалися фейкові вибори, влаштовані російськими окупантами з метою легітимізації влади. Очікувано, що найбільший процент “намалювали” партії Путіна, “Єдиной России” – 79,6%.

Джерело: Маріупольська міська рада

Жодних демократичних стандартів не було дотримано. Списків не було, а “виборчі  дільниці” організовувалися на капотах автомобілів, зупинках, стихійних ринках. Біля них чергували військові зі зброєю, – наголосили у пресслужбі.

Зауважується також, що міжнародна спільнота вибори не визнала. Зокрема ЄС засудив проведення так званих виборів, назвавши це “ще одним явним порушенням міжнародного права”.

Своєю чергою, мер Маріуполя Вадим Бойченко зауважив, що псевдовибори – це марна спроба окупантів легітимізувати свій незаконний військовий контроль над захопленими територіями.

Це немає жодного відношення до справжнього волевиявлення маріупольців. Те, що ми бачили та зафіксували, жодним чином не має відношення до свободи вибору. Тим паче, що явка настільки була критично низькою, що окупанти змушені були ходити по будинках та їздити по районах, – пояснив Бойченко.

Раніше у Міністерстві закордонних справ України заявили, що псевдовибори Росії на тимчасово окупованих територіях України є нікчемними й закликали міжнародних партнерів засудити свавільні дії РФ.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.