У віці 79 років помер британський генетик Ян Вілмут, який клонував вівцю Доллі
Джерело: AP
Британський науковець Ян Вілмут, робота котрого мала вирішальне значення для створення клонованої вівці Доллі у 1996 році, помер у віці 79 років.
Університет Единбурга в Шотландії повідомив, що Вілмут помер після тривалої хвороби Паркінсона.
Вілмут розпочав масштабну дискусію стосовно клонування, коли оголосив, що його команда з Рослінського інституту біонаук клонувала ягня, використовуючи ядро клітини дорослої вівці.
Ягня, яке спочатку позначили як “6LL3”, згодом назвали Доллі на честь співачки Доллі Партон. Клонування вівці стало першим випадком, коли вчені змусили дорослу клітину поводитися як клітина щойно заплідненого ембріона, аби створити генетично ідентичну тварину.
Попри те, що деякі вчені оголосили створення Доллі революцією, багатьох відкриття збентежило, а критики назвали такі експерименти неетичними.
Через рік після створення Доллі 42-й президент США Білл Клінтон наклав заборону на використання федеральних коштів для клонування людини, але не заборонив усі інші дослідження.
Революційне творіння спонукало вчених клонувати й інших тварин, зокрема собак, кішок, коней і биків. Результат з Доллі порушив питання про потенційне клонування людей і вимерлих видів. Минулими роками вчені пропонували повернути мамонта за допомогою комбінації редагування генів і клонування.
Творіння генетиків було частиною ширшого проєкту вчених зі створення генетично модифікованих овець, які могли б виробляти терапевтичні білки у своєму молоці. Приблизно через шість років після народження Доллі вчені приспали її після того, як у тварини розвинулася невиліковна пухлина легенів.
Кваліфікований ембріолог Вілмут згодом зосередився на використанні методів клонування для створення стовбурових клітин, які можна було б застосовувати в регенеративній медицині. Його робота мала критично важливе значення для досліджень, спрямованих на лікування генетичних і дегенеративних захворювань, допомагаючи організму відновлювати пошкоджені тканини.
Інститут Росліна повідомив, що Вілмута було посвячено в лицарі у 2008 році та він пішов з університету в 2012 році. Пізніше він досліджував хворобу Паркінсона після того, як у нього діагностували захворювання.
- У ніч на 6 вересня у віці 69 років помер український історик та релігієзнавець Ігор Козловський, який майже 2 роки перебував у полоні бойовиків так званої “ДНР”.
- 22 серпня, на 80-му році життя – після тривалої хвороби – помер відомий італійський співак та композитор Тото Кутуньйо.
- У віці 36 років помер актор, сценарист і режисер Даррен Кент, який знімався в серіалах “Гра престолів” і “Іст-Ендерс”.
Кейт Міддлтон свого часу відмовила королеві Єлизаветі ІІ в історичному проханні.
Російські війська атакували Нікопольський район Дніпропетровської області дронами та артилерією. Постраждала одна людина.
Росія наближається до угоди з новим керівництвом Сирії про збереження двох ключових військових баз у країні, повідомили джерела Bloomberg в Москві, Європі та на Близькому Сході.
У Румунії жінка протягом багатьох років використовувала як дверний упор рідкісний камінь румунського бурштину.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.