З Молдови депортували керівника пропагандистського агентства Sputnik

Джерело: Міністерство внутрішніх справ Молдови

З Молдови депортували керівника пропагандистського агентства Sputnik Віталія Денисова, заборонивши відтак йому в’їзд до країни упродовж 10 років.

У МВС наголосили, що Денисова депортували через його втручання у внутрішні справи Молдови.

“56-річного громадянина Росії, згідно з актом, виданим Генеральною інспекцією з міграції, оголошено персоною нон грата в Республіці Молдова терміном на десять років. Згідно з процедурами, особу депортовано під конвоєм із території Республіки Молдова”, – йдеться у повідомленні.

Законодавство Молдови передбачає, що особу можуть визнати небажаною через її дії або вагомі підстави, які надають право вважати, що вона має намір поставити під загрозу національну безпеку або громадський порядок.

Зранку 13 вересня керівник Sputnik повідомив, що працівники молдовської міграційної служби “прийшли до нього додому, наказали сісти в авто і відвезли в аеропорт із наказом про депортацію”.

Зауважимо, що Молдова заблокувала ресурси пропагандистського видання Sputnik Молдова невдовзі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вже 7 березня 2022 року на території країни припинилося мовлення радіостанції Sputnik.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.