Сербія посилила міграційне патрулювання на кордоні з Угорщиною
Джерело: Reuters
Сербія направила спецпризначенців на кордон з Угорщиною, оскільки сотні мігрантів щодня намагаються дістатися до Європейського Союзу.
Оскільки Сербія є головним маршрутом для біженців з Азії, Африки та Близького Сходу, які в основному прямують через Туреччину, поліція вже давно стоїть на кордоні. Одначе тепер вони надіслали більше озброєних спецпризначенців після того.
12 вересня поліція заявила, що затримала 371 мігранта на кордоні. Двоє чоловіків були затримані в наметі, а десятки, включаючи сім’ю з двома дітьми, перебували у полі.
Вони також затримали кількох осіб, яких підозрювали в тому, що вони діяли як розвідники, стежачи за іншими мігрантами, повідомив Reuters заступник начальника сербської поліції.
Мігранти в цьому районі зазвичай намагаються використовувати драбини, щоб розчистити загородження на кордоні або зрізати паркан.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
Згідно з даними сербської неурядової організації Центр шукачів притулку, близько 1500 мігрантів щодня намагаються перетнути Угорщину, багато з яких передають готівку контрабандистам.
- 26 січня міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію, зокрема відправляючи назад нелегально прибулих. Кількість мігрантів зростає, відроджуючи заклики щодо прикордонних парканів і центрів притулку за межами Європи.
- Чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року, що було зумовлено збільшенням кількості громадян країн, котрі не входять до Європейського Союзу.
- Представник офісу координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин заявив, що упродовж багатьох років Росія застосовує різні інструменти проти західних країн, щоб послабити ЄС, НАТО чи США. Зокрема міграційний тиск росіяни використовують у гібридній війні із Заходом.
- 11 квітня уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.
- Греція почала будівництво додаткової 35-кілометрвоої огорожі вздовж річки Мариця на кордоні з Туреччиною для запобігання проникненню нелегальних мігрантів.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.