За час повномасштабного вторгнення Росія витратила на війну близько $167,3 млрд, – Forbes
Джерело: Forbes
Прямі військові витрати та вартість втраченої техніки Росії за 18 місяців повномасштабного вторгнення становлять близько $167,3 мільярда. Росія щодня витрачає приблизно $300 мільйонів на війну з Україною.
Проте російський бюджет вже витратив більше, ніж планував на весь 2023 рік за січень-червень цього року.
Всупереч цьому, Росія планує подвоїти свій військовий бюджет, а вартість російського солдата знижується.
Падіння рубля призвело до зменшення вартості російського солдата для бюджету РФ. Якщо раніше сумарні виплати на одного бійця складали приблизно $200 на день, то тепер це приблизно $120 на день.
Падіння рубля також зменшило вартість компенсації родинам загиблих і пораненим. Наприклад, вартість компенсації родині загиблого знизилася з $110 тис. до $65 тис., а компенсація пораненим зменшилася з $45 тис. до $27 тис.
Росія витрачає значні кошти на боєприпаси та військове забезпечення армії, загальна вартість цих витрат становить $51,34 мільярда.
Використання снарядів значно зменшилося порівняно з минулим роком, але витрати на це залишаються великими.
Загальні втрати російської техніки від 24 лютого 2022 року до 24 серпня 2023 року становлять понад $34 мільярди.
- Сенатор США Ліндсі Грем, під час пресконференції у Києві 23 серпня зауважив, що Сполучені Штати витратили на допомогу Україні не менш як 3% свого воєнного бюджету. Натомість ЗСУ вже знищили половину російської армії.
- За інформацією Центру протидії корупції, Міністерство оборони України витратило близько 27 мільярдів гривень на озброєння, яке, у підсумку, так і не надійшло до України. Таку інформацію ЦПК отримав у відповідь на запит до Міноборони та від своїх джерел.
- 15 вересня уряд схвалив проєкт Закону про Державний бюджет України на 2024 рік, відтак його буде передано на розгляд Верховної Ради України.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.