В ЄС закликали Польщу, Словаччину та Угорщину до «конструктиву» стосовно українського зерна

Джерело: SkyNews

Європейська комісія закликала деякі європейські країни бути конструктивними після того, як вони вирішили продовжити щодо імпорту українського зерна, попри рішення комісії скасувати заборону.

15 вересня Польща, Словаччина та Угорщина оголосили, що збережуть обмеження на імпорт українського зерна.

Ми знаємо про оголошення деяких держав-членів щодо односторонніх заходів, — зазначила речниця комісії. — Наразі важливо, щоб усі країни працювали в дусі компромісу та конструктивно взаємодіяли.

Українські фермери покладалися на експорт зерна через сусідні країни після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди в липні.

Одначе, потік продукції в сусідні країни вплинув на доходи місцевих фермерів у цих країнах, що призвело до заборони на імпорт сільськогосподарської продукції з України, щоб захистити їхню власну сільськогосподарську галузь.

Зрештою, ЄС втрутився, щоб запобігти діям окремих країн в односторонньому порядку, і ввів власну заборону на імпорт з України в сусідні країни.

Заборона означала, що Україні було дозволено експортувати через ці країни за умови, що продукція буде продана за межами цих країн — наприклад, перевозити українське зерно через Польщу для продажу до Німеччини.

ЄС дозволив припинити дію заборони 15 вересня після того, як Україна пообіцяла вжити заходів для посилення контролю над експортом до сусідніх країн. Це питання є особливо чутливим зараз, коли фермери збирають свій урожай і готуються до продажу.

Комісар ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив, що країни повинні утриматися від односторонніх заходів проти імпорту українського зерна, але Польща, Словаччина та Угорщина негайно зреагували, знову запровадивши власні обмеження на імпорт українського зерна. Вони й надалі дозволятимуть транзит української продукції.

На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.

22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.

Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.