В ЄС закликали Польщу, Словаччину та Угорщину до «конструктиву» стосовно українського зерна

Джерело: SkyNews

Європейська комісія закликала деякі європейські країни бути конструктивними після того, як вони вирішили продовжити щодо імпорту українського зерна, попри рішення комісії скасувати заборону.

15 вересня Польща, Словаччина та Угорщина оголосили, що збережуть обмеження на імпорт українського зерна.

Ми знаємо про оголошення деяких держав-членів щодо односторонніх заходів, — зазначила речниця комісії. — Наразі важливо, щоб усі країни працювали в дусі компромісу та конструктивно взаємодіяли.

Українські фермери покладалися на експорт зерна через сусідні країни після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди в липні.

Одначе, потік продукції в сусідні країни вплинув на доходи місцевих фермерів у цих країнах, що призвело до заборони на імпорт сільськогосподарської продукції з України, щоб захистити їхню власну сільськогосподарську галузь.

Зрештою, ЄС втрутився, щоб запобігти діям окремих країн в односторонньому порядку, і ввів власну заборону на імпорт з України в сусідні країни.

Заборона означала, що Україні було дозволено експортувати через ці країни за умови, що продукція буде продана за межами цих країн — наприклад, перевозити українське зерно через Польщу для продажу до Німеччини.

ЄС дозволив припинити дію заборони 15 вересня після того, як Україна пообіцяла вжити заходів для посилення контролю над експортом до сусідніх країн. Це питання є особливо чутливим зараз, коли фермери збирають свій урожай і готуються до продажу.

Комісар ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив, що країни повинні утриматися від односторонніх заходів проти імпорту українського зерна, але Польща, Словаччина та Угорщина негайно зреагували, знову запровадивши власні обмеження на імпорт українського зерна. Вони й надалі дозволятимуть транзит української продукції.

Президент США Дональд Трамп заявив, що “продовжить працювати з обома сторонами” для припинення війни в Україні, і очікує, що новий тиждень стане “великим”.

Триває 1173-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 965 тисяч осіб.

Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, квітень став найсмертоноснішим серед цивільних в Україні з вересня 2024 року: щонайменше 209 людей загинули, ще 1146 зазнали поранень.

Сили оборони України нещодавно просунулися на Курщині, тоді як ворог мав просування на Покровському, Торецькому та Курахівському напрямках.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.