П‘ять країн ЄС мають різні погляди щодо заборони імпорту українського збіжжя – польський міністр

Джерело: пресслужба Міністерства сільського господарства і розвитку села РП

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.

“Ми й надалі підтримуємо транзит і хочемо, щоб цей транзит збіжжя з України фінансово підтримувався Євросоюзом”,- зауважив польський міністр.

За словами Телуса, його колеги з інших чотирьох країн ЄС “усвідомлюють проблему і потребу продовження заборони на імпорт до п’яти прифронтових країн продуктів з України”.

“Вони розуміють, що Путін веде продовольчу гру. Однак рішення залежить від президента Єврокомісії”,- пояснив міністр, додавши, рішення щодо продовження заборони на імпорт українського збіжжя до ЄС після 15 вересня буде “експертним, а не політичним”.

При цьому Телус наголосив, п’ять країн ЄС хочуть мати “еластичний перелік” продуктів, імпорт яких заборонятиметься з України.

“Ми, наприклад, виступаємо, щоб в цьому переліку були малина і мед”,- зазначив він.

Водночас він повідомив, що Болгарія хоче викреслити насіння соняшника з переліку продуктів, імпорт яких заборонений з України, натомість внести – сухе молоко.

Телус запевнив, що попри рішення інших чотирьох країн ЄС, Польща після 15 вересня не відкриє кордон на імпорт українського збіжжя.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.

У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.