«Вважаємо категорично неприйнятним»: у МЗС прокоментували наміри низки країн продовжити заборону на імпорт зерна

Джерело: МЗС України

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували наміри Словаччини, Болгарії, Польщі, Румунії та Угорщини продовжити заборону на імпорт українського зерна до кінця 2023 року.

“Вважаємо категорично неприйнятним продовження торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України після того, як 15 вересня сплине дія заборони Європейської Комісії. Викликають повне нерозуміння і наміри додати до переліку заборонених до імпорту товарів і інші категорії української продукції”, – заявили у дипломатичному відомстві України.

А також зазначили, що такі односторонні обмеження не відповідають “духу і букві угоди про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС”.

Відтак, у МЗС України закликали керівництво Євросоюзу та причетні країни, деякі з яких отримали посилене фінансування відповідних секторів із європейського бюджету, знайти збалансоване рішення на основі законодавства ЄС та угоди про асоціацію.

“Лише в дусі солідарності можна протидіяти викликам, спричиненим російською агресією проти України, зміцнювати Єдиний ринок ЄС”, – наголосили у Міністерстві закордонних справ України.

20 травня, постійний представник США в ООН Роберт Вуд заявив, що Сполучені Штати постачатимуть Україні необхідну для захисту зброю, допоки Росія не виведе війська.

Станом на вечір 20 травня російські війська продовжують активні наступальні та штурмові дії на Куп’янському, Курахівському, Краматорському та Покровському напрямках. На деяких також з високою інтенсивністю діє ворожа авіація. Росіяни скинули 15 КАБів та застосували близько трьох десятків некерованих авіаційних ракет.

Військовий оглядач німецького видання Юліан Рьопке назвав серед можливих причин аварії гелікоптера іранського президента Ібрагім Раїсі, непридатність машини до польоту у складних метеоумовах.

Протягом наступної доби, 21 травня, по всій території України діятимуть графіки відключення електропостачання для промислових та побутових споживачів.

Загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі та міністра закордонних справ внаслідок аварії гелікоптера в гірській провінції Східний Азербайджан, ймовірно, позначиться на всьому Близькому Сході, де вплив Тегерану поширюється широко і глибоко.