«Це недружній і популістський крок» – Денис Шмигаль про рішення Польщі
Джерело: Денис Шмигаль в Twitter
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав рішення Польщі продовжити заборону на експорт зерна “недружнім і популістським”.
19 липня Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина та Словаччина спільно попросили Європейський Союз продовжити заборону на імпорт українського зерна.
“У цей критичний час Польща має намір і далі блокувати експорт українського зерна в ЄС. Це недружній і популістський крок, який сильно вдарить по світовій продовольчій безпеці й економіці України”, – написав Денис Шмигаль.
Заборона ЄС на імпорт українського зерна завершується 15 вересня.
У середу, 19 липня, Польща заявила, що не зніме заборону, навіть якщо ЄС не погодиться на її продовження.
“Ми закликаємо наших партнерів і Єврокомісію забезпечити безперешкодний експорт українського продовольства в ЄС. Це солідарність не лише з Україною, але і зі світом, який потребує нашого зерна”, – додав Шмигаль.
- Міністр сільського господарства Угорщини відвідає Туреччину для переговорів щодо Чорноморської зернової угоди.
- Міністри п‘яти країн ЄС 19 липня обговорять продовження заборони на імпорт українського збіжжя.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.