Росія вийшла з Ради Баренцевого/ Євроарктичного регіону

Джерело: пресслужба МЗС РФ

18 вересня міністерство закордонних справ РФ оголосило про вихід з Ради Баренцева/Євроарктичного регіону, до якої входять Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція та Комісія Європейських спільнот (Barents Euro-Arctic Council, BEAC).

У російському відомстві заявили, що рішення було ухвалено після того, як Фінляндія “не підтвердила готовність” передати РФ головування у жовтні за принципом ротації.

Глава російського МЗС Сергій Лавров направив послання про вихід Росії учасникам та Секретаріату організації, а також голові європейської дипломатії Жозепу Боррелю.

Одначе, РФ нібито продовжить виконувати свої “національні завдання на Півночі” і залишиться відкритою для взаємодії з тими, хто “налаштований конструктивно, готовий до рівноправного діалогу та взаємовигідної спільної роботи”.

Після початку повномасштабної війни РФ проти України країни-учасниці Ради Баренцева/Євроарктичного регіону призупинили співпрацю з Росією через порушення принципів та цілей організації.

BEAC засноване у 1993 році в інтересах забезпечення сталого розвитку регіону та розширення співпраці у галузі економіки, торгівлі, науки та техніки, навколишнього середовища. Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Нідерланди, Польща, Франція, США та Японія мають статус спостерігачів при Раді.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.