Росія вийшла з Ради Баренцевого/ Євроарктичного регіону
Джерело: пресслужба МЗС РФ
18 вересня міністерство закордонних справ РФ оголосило про вихід з Ради Баренцева/Євроарктичного регіону, до якої входять Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція та Комісія Європейських спільнот (Barents Euro-Arctic Council, BEAC).
У російському відомстві заявили, що рішення було ухвалено після того, як Фінляндія “не підтвердила готовність” передати РФ головування у жовтні за принципом ротації.
Глава російського МЗС Сергій Лавров направив послання про вихід Росії учасникам та Секретаріату організації, а також голові європейської дипломатії Жозепу Боррелю.
Одначе, РФ нібито продовжить виконувати свої “національні завдання на Півночі” і залишиться відкритою для взаємодії з тими, хто “налаштований конструктивно, готовий до рівноправного діалогу та взаємовигідної спільної роботи”.
Після початку повномасштабної війни РФ проти України країни-учасниці Ради Баренцева/Євроарктичного регіону призупинили співпрацю з Росією через порушення принципів та цілей організації.
BEAC засноване у 1993 році в інтересах забезпечення сталого розвитку регіону та розширення співпраці у галузі економіки, торгівлі, науки та техніки, навколишнього середовища. Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Нідерланди, Польща, Франція, США та Японія мають статус спостерігачів при Раді.
- Міжнародна конференція в Саудівській Аравії, де понад 40 країн без Росії обговорювали мирне врегулювання в Україні, створює загрози для Кремля.
- 14 серпня російська грошова одиниця впала нижче 100 рублів за американський долар, а це означає, що він коштував менше одного цента – найдешевше з початку повномасштабного вторгнення в Україну.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.