Минулого року з Росії виведено активів на рекордну суму у 239 мільярдів доларів – Insider

Джерело: Insider

У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає  переміщення активів з країни. 

За даними Світового банку, такий значний відтік навіть перевищує ВВП Греції у 219 мільярдів доларів у 2022 році. 

На противагу цьому експорт країни перекриває її імпорт. Експорт досяг рекордного рівня у 227 мільярдів доларів у 2022 році, оскільки доходи від експорту нафти та газу країни різко зросли, а імпорт впав через масштабні санкції. 

Частина відтоку капіталу, ймовірно, пішла до сусідніх країн, куди деякі росіяни втекли після початку війни в Україні.

У 2022 році росіяни перерахували до Вірменії близько 1,75 мільярда доларів. Згідно з даними центрального банку Грузії, грошові перекази з Росії до Грузії зросли вп’ятеро – з 411 мільйонів доларів у 2021 році до 2,1 мільярда доларів у 2022 році.

Попри те, що російська економіка, здавалося, трималася в перший рік війни Росії в Україні, ситуація погіршилася через стримування експорту, слабкий рубль, а тепер і рекордний відтік капіталу.

Фактично поточний рахунок Росії впав на 93% з минулого року.

“Це повільне горіння. З часом їм стає все важче”, – сказав Тімоті Еш британський економіст Chatham House.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.