Китай імпортує рекордні потоки російської нафти та вугілля – Bloomberg

Джерело: Bloomberg News

Минулого місяця китайський імпорт ключових енергетичних товарів з Росії зріс до історичного максимуму, посилюючи у такий спосіб зростання взаємозалежності двох країн.

Згідно з даними митниці, імпорт енергетичного та коксівного вугілля з Росії зріс до 10,6 мільйона тонн у червні, що перевищує загальний обсяг з Індонезії та Монголії, інших найбільших вантажопотоків до Китаю.

Найбільша економіка Азії виявилася життєво важливим джерелом експорту як нафти, так і вугілля для Росії, оскільки через повномасштабне вторгнення Росії в Україну західні покупці уникають постачання. 

Китай підтримує зв’язки з російським президентом Володимиром Путіним та відмовився приєднатися до санкцій під керівництвом США.

У сфері торгівлі вугіллям Росія з середини травня збільшила транспортні перевезення Трансбайкальською залізницею, яка з’єднується з прикордонним  китайським містом Маньчжурія. Крім того, за даними GRCoal Research Institute, існують плани щодо ще одного залізничного маршруту в Хейлунцзян в Китаї.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.